| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

happy Deci am si eu o problema :-s si sper sa ma ajutati cu un sfat si sper ca aveti rabdare sa cititi tot(asta ca sa intelegeti)

Eu am un prieten(de o luna suntem impreuna, dar am avut si o mica pauza in timpul asta) si cred ca tin intr-un fel la el. Adica noi suntem la aceeasi scoala(el e la seral si are 20de ani), dar ne tinem momentan relatia ascunsa in scoala. Cand il vad pe la scoala(noi acolo suntem amici) parca il vad pe Dumnezeu, am un zambet aiurea pe fata, nu mai vad, nu mai audhee hee. Cand sunt cu el si ne sarutam totusi nu simt fluturasii aia in stomac si uneori mi-e dor de el, alteori nu prea. Adica nu pot sa zic ca ma gandesc in fiecare moment la el si nici ca as muri daca nu l-as vedea o saptamana, desi imi e dor de el.

Acum nu asta e problema... eu inca ma gandesc la fostul(care are 25 de ani). El a fost primul meu prieten si desi intre noi nu au fost prea multe intre noi(decat doua intalniri) eu tin la el. Intr-un timp credeam ca l-am uitat si chiar eram si cu el si cu actualul o vreme(adica stiu ca greseam, dar nu as fi renuntat la niciunul). Deci am fost in vara cu el 3 saptamani(pentru prima data) si apoi ne-am despartit(el a vrut) si nu am mai vorbit un timp. Apoi ne-am certat si mi-a jurat ca nu ma iarta pentru ca l-am jignit(cu toate ca si el ma jignise). In septembrie mi-am luat eu inima in dinti si l-am cautat: l-am gasit total schimbat, imi promitea intruna ca ne impacam si apoi imi zicea ca nu stie. Pana la urma am ajuns sa ne racim de tot(in timpul asta nu a venit sa ne vedem si nici nu am fost impreuna). L-am cunoscut pe actualul. Intamplarea a facut ca noi sa ne revedem. Totul a fost ok, ne-am si impacat. Vreo 2-3 zile totul perfect, parea baiatul perfect ca ma asteapta sa fac sex cu el cat e nevoie etc. si apoi incepusem sa nu mai vorbim(ca cica nu are credit). Intr-o seara am mai vorbit si i-am zis ca daca el vine asa rar si vad ca nu da importanta relatiei noastre eu nu mai vreau sa-mi incep viata sexuala cu el si a zis ok. A pai iar cateva zile nu am mai vorbit. Am inceput sa-l stresez cu mesaje si apeluri(eram geloasa desi eu in timpul asta stateam si cu actualul care stia ca am iubit). Ne-am despartit.

O vreme nu am mai vorbit, iar eu eram foarte bine cu actualul si apoi, dintr-o data(asta dupa vreo doua saptamani), am inceput sa ma gandesc la el tot timpul. Am stat o saptamana departe de actualul(am fost bolnava) si parca imi era mai dor de fostul decat de el. De ziua mea( Sf Andrei) am fost uimita sa vad ca fostul mi-a dat primul mesaj, pe cand actualul si-a amintit abia seara tarziu sa-mi zica la multi ani.

Am inceput sa-i dau bipuri si imi raspundea mereu. Si prin mesaje am mai vorbit, odata mi-a scris la sfarsit pup. El e o fire mai rece si nu prea imi raspunde la mesaje decat daca il intreb ceva concret. Lui ii place sa i se vorbeasca direct.

Eu acum l-as vrea inapoi pentru ca nu mai pot fara elcrying. As vrea sa ne dam o ultima sansa, dar nu stiu cum. Nu-l pot cuceri prin mesaje, pentru cas e genu de om care nu se da la vorba. L-as invita la o cafea, dar mi-e teama ca refuza si ca afla actulaul, sa nu se supere :-s. Vreau sa profit ca el este in oras(Acum pana in ianuarie ca apoi pleaca iar in Bucuresti). Si cum sa ma comport? Il vreau inapoi, am zis, dar nu stiu ce sa fac sa-l recuceresc. Si acum ideea e ca as fi dispusa sa o fac cu el(imi doresc asta), dar nu vreau doar asta. Eu vreau o relatie cu el, fie ea si de cateva luni. Si totusi incep sa am sentimente si pentru actualul si nu prea vreau sa ma despart de el, de frica ca fostul nu vrea sa mai fie cu mine si apoi il pierd si pe el.

Deci voi ce ma sfatuiti sa fac. Sa-i dau sms fostului sa-l invit la o cafea? Si cum sa-l aduc inapoi? Stiu ca e prea mare pentru mine, dar tin la el enorm. Am 15 ani daca ajuta cu cevabig grin

Multumesc la cei care au citit tot!

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nici unul nu e bun pentru tine, nu din cauza varstei ci din cauza ca unul nu te merita(primul) iar pe al 2-lea nu-l iubesti indeajuns. Deutza, dragostea adevarata, nu e atat de complicata si cu atatea batai de cap. Un coleg, mai putin experimentat, e de 1000 de ori mai bun decat baietii cu experienta, care pana la urma, nu mai stiu sa fie romantici, sa respecte fata. vor doar sex. Sunt si baieti mai mari care iubesc cu adevarat(si pretuiesc) o fata, dar primul tau prieten, nu.

| FataCuOchiiCaprui explică:

Scuzati-ma pentru greselile de exprimare in unele locuri. Multumesc!:*

| ATHOS a răspuns:

Un vechi proverb romanesc spune cam asa : Cine fuge dupa mai multu iepuri nu prinde nici unul!
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| ionutzxxl a răspuns:

Mda

1. amnadoi sunt cam mari fata de tine
2. daca zici ca fostul' pleaca la bucuresti in ianuarie ce rost are sa te mai impaci cu el si poate afla si actualu' si ii pierzi pe amandoi

deci eu zic ca sa ramai cu actualul sau mai bine iti cauti unul mai apropiat de tine ca varsta