| AnOnImUl321123 a întrebat:

Deci, de mult (3-4 luni) vorbeam zi de zi cu o fata si no, totul decurgea destul de bine, desi nu ne cunoastem bine unul pe celalalt, eu o tot invit la un suc (evident ca platesc eu totul) insa ea gaseste scuze de gen: nu pot ca nu sunt acasa sau nu am timp, vorbim cand am timp iar dupa 2-3 zile o intreb iar daca vrea sa vina si spune ca sunt disperat si ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine insa dupa catva timp lucrurile isi revin de la sina si suntem din dou prieteni. Eu ii tot dau mesaje gen: hey cf? sau asa si nu imi raspunde. O data am intalnit-o afara si am intrebat-o daca are vreo problema sau daca e suparata pe mine, daca i-am facut ceva ca sa fie suparata pe mine, si ea imi spune ca nu ca nu e suparata pe mine, ca suntem prieteni si nu are de ce sa fie suparata pe mine. Chiar nu inteleg fetele astea, de ce nu imi raspunde la mesaje? Nu am jocnit-o niciodata si nici nu am vorbit urat in preasma ei (sa injur sau asa). Ce sa fac ca ea macar sa imi dea mesaj inapoi? Acuma e la liceu si desi nu prea vorbim eu n-as vrea sa o pierd crying
FUNDAAAAAAAAAAAA

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu ai ce face,daca nu te place,nu te place. Esti prea insistent, cand nu mai insisti te vrea inapoi, e o joaca pentru ea. Las-o in pace, cauta alta fata care sa te aprecieze, ca ea nu stie s-o faca

| neutrino a răspuns:

Chiar daca tu platesti totul este timpul sa intelegi ca fata nu te place in vederea unei relatii sentimentale, dar puteti fi doi amici foarte buni. Asadar, nu o mai sufoca cu mesajele.

| ywar a răspuns:

Trecand peste greselile gramaticale carora nu le cunosc cauza, imi permit sa fac mai multe remarci din care o sa tragi singur o concluzie.
1.Insistenta e buna la fete, dar obsesia o transforma in fiara salbatica.
2.Platitul tot timpul la suc nu inseamna buna crestere, ci mai degraba gudurare, servilism, intru atingerea unui scop.
3. Daca tu ii trimiti mesaje de tipul, "hey cf?", eu, daca as fi in locul ei si m-ar duce o farama mintea, ti-as raspunde sec fie: Sex in grup cu foarte muulti ori Dau din craci pentru saraci.
4.Cu cat esti mai disperat dupa ea cu atat ea nu va veni la/inspre tine; Ea simte asta si te taxeaza ca atare.
5. Cersitul de mesaje nu aduce beneficii la planul tarifar al abonatului.
6. Daca ea nu te vrea o data, sigur nu o sa te vrea nici a doua oara.
Aceste lucruri fiind spuse te rog iarta usoara mea duritate [din pricina varstei, nu-ti face griji] si pune-te pe treaba, adica pe cautat in alta parte. Na! ca ti-am vandut si rezolutia. happy

| NameHarris a răspuns:

Este foarte simplu nu te placewinking

| Milliana a răspuns:

Nu te place