| Andreea23456 a întrebat:

Deci eu nu am mai facut-o de 8 luni de zile, si acum cateva zile cand am inceput iar viata sexuala, m-a durut maxim, parca eram virgina inapoi...desi si data trecuta cand nu o mai facusem de 1 an, dar nu m-a durut asa de tare. Nu inteleg...va rog sa nu comentati aiurea, suntem in 2019 totusi.

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Vaginul este compus din mușchi, țesuturi, terminații nervoase!
Nu contează perioada de abstinență, contează doar priceperea sau nepriceperea partenerului în realizarea unui preludiu corect!
Durerea dumneavoastră a fost exclusiv din cauza partenerului dumneavoastră foarte grăbit, care a considerat că 2 mângâieri și 2 sărutări au fost suficiente pentru excitarea dumneavoastră! Din păcate, dumneavoastră, vă excitați mai greu și aveți nevoie de un preludiu mai lung!
Discutați cu partenerul dumneavoastră despre această problemă, inclusiv despre zonele dumneavoastră erogene!
Graba strică treaba!
Succes în satisfacția dumneavoastră sexuală!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu intenționez deloc să comentez aiurea, dar este foarte greu să înțeleg exprimări ca
deși data trecută când nu o mai făcusem de un an (?),
așa că, dacă spui mai clar, promit că e ajut.
Pănă atunci, ceea ce scrii dta aici, rimează cu bancul.
- Tu, Andreea, ești virgină?
- Încă nu.

| Andreea23456 explică (pentru sadrian46):

Ahah, mă amuz copios. Ideea este că nu am mai facut-o de 8 luni, iar acum 2 seri cand mi-am reinceput viata sexuala m-a durut ca si cum a fost prima data, desi eu am mai facut-o in trecut..deci nu e ca si cand ar fi fost a doua oara pentru mine.

| orailibrail a răspuns:

Probabil ca iubitul actual este mai dotat decat fostul.
De aici se explica si durerea mai intensa.

| Mkygjitr a răspuns:

Cum tu nu ai mai făcut-o timp de 8 luni. Organul genital sa strâns, doar nu rămânea asa. Si de asta te doare.