| ElenaDiana2000 a întrebat:

Deci m-am intalnit cu iubitul meu si l-am muscat de gat. Cand a ajuns acasa si mama lui a vazut semnul a facut un scandal de toata frumusetea. Pe mine m-a facut curva si crede ca el s-a culcat cu mine, cu toate ca nu e asa. Eu am 14 ani si el 15. I-a cerut lui nr meu de telefon ca sa vorbeasca cu mama mea si nu a vrut sa il dea pentru ca stie ca as avea probleme cu ai mei. In final i-a luat telefonul si a incercat sa il deschida ca sa caute nr meu sa ma sune si nu a reusit pt ca are blocare cu amprenta. Am reusit sa vorbesc cu el pe fb si mi-a spus ce s-a intamplat. El a zis ca nu vrea sa ne despartim pt rahatu asta si nici eu nu vreau pentru ca tin mult de tot la el. A sunat-o pana si pe diriginta lui sa o intrebe de absente dar diriginta i-a luat apararea lui. Nu stiu cand o sa ma mai vad cu el si nici nu stiu daca o sa mai pot vorbi cu el ca poate ii ia mama lui si laptop-ul. Nu vrem sa ne despartim. Daca puteti sa imi dati vreun sfat, ceva, va rog din tot sufletu sa o faceti.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la mama lui si cere-ti scuze. Este extrem de urat sa ii lasi semne vizibile partenerului tau, este un gest imprumutat de la prostituatele ieftine. Nu iti face cinste sa te comporti ca o prostituata de pe centura si nu ai motive sa te superi ca ai fost tratata in functie de comportamentul tau. Tu nu te-ai gandit inainte sa faci asa ceva, ca banuiesc ca stiai ca este un gest folosit adesea de prostituate. Pana la urma, degeaba vrei sa fii respectata daca te comporti urat, respectul se castiga. Mergi la mama lui, spune-i de unde ai invatat sa faci asa ceva si de ce ai facut-o si suporta tratamentul meritat. In viitor, comporta-te decent si vei fi respectata. Si tine minte ca daca te comporti vulgar, vei fi tratata ca o femeie vulgara. Bietul baiat nu are nici o vina, e pacat ca l-ai expus si pe el la asa ceva. Exista azi un mit printre fete, ca daca se comporta extrem de vulgar, vorbesc cu cuvinte invatate de la prostituate, se comporta ca prostituatele, se imbraca ca ele, vor avea mukt suicces la barbati. Si asa ajungi sa vezi fete de 14 ani imbracate in colanti mulati, care vorbesc cu cuvinte fara perdea, fac gesturi obscene, sug barbatii pe gat (ca o invitatie la sex oral, asa cum o inteleg prostituatele). Si nu sunt deloc frumoase si interesante, arata si se comporta exact precum modelele lor de pe centura, dar apoi se supara cand sunt dispretuite. Ai cazut si tu in capcana asta si esti inca mica sa intelegi ca vei fi tratata dupa comportamentul tau.

| ElenaDiana2000 explică (pentru Brigaela):

Doamna sa stiti ca ma-ti facut sa realizez ca este gresit ceea ce am facut. Este primul meu iubit si am vazut ca toate colegele fac asa ceva si m-am gandit ca eu de ce sa nu fac asa. Nu am gandit deloc cand am facut chestia asta, si chiar m-ati facut sa ma simt asa cum trebuie. Nu trebuia sa ma iau dupa restul. A fost o prostie. El ma place pentru ca sunt cuminte si nu sunt ca altele, dar acum cred ca l-am facut sa isi schimbe parerea despre mine. Imi este si rusine de mama lui, si nu indraznesc sa mai dau ochii cu ea, da' sa ma duc sa imi cer scuze. Nu stiu de ce am facut asa ceva, nu e in stilul meu.

| Brigaela a răspuns (pentru ElenaDiana2000):

Succes! Sunt convinsa ca daca ii spui ceea ce ai scris aici, te va intelege si te va ierta

| FemeiaPisică a răspuns:

Tu, canibală nebunatică, de ce l-ai mușcat de gât? Este un gest urât să muști oamenii de gât.
Îmi amintesc de o fostă colegă care a venit la școală plină de vânătăi și mușcături pe gât. A făcut diriginta un scandal, iar a doua zi nu a mai venit acea colegă la ore.
Normal, maică-sa te disprețuiește pentru că i-ai mușcat băiatul. Realizezi că nu o să rămâneți împreună prea mult timp din cauza mamei lui care nu te place și vrea să te elimine?
Nu veni cu prostii gen că ține la tine și nu o să lase să se întâmple asta. Maică-sa are dreptul să aleagă ce este mai bine pentru băiatul ei, nu tu.

| Doub a răspuns:

laughing.

| SkyPilot a răspuns:

Va intalniti pe ascuns o vreme. El trebuie sa o convinga pe mama lui ca mai mult decat pupat nu s-a intamplat nimic. Si nici nu se va intampla. Si ca va stiti interesul si va vedeti de scoala. Si ca esti cuminte happy

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu meritai chestia asta. Chiar e frumos ca esti pasionala happy

| Dariusuu a răspuns:

Contează că vă aveţi unul pe altul restul nu prea mai contează, nici doamna dirigintă nici bănuielile mamei, e normal ca ea să fie puţin îngrijorată mna, dar data viitoare aţi putea fi şi mai atent.

În rest iubiţi-vă, vă stă bine.

Încă nu ştiu pe nimeni să fi murit de la iubire.

| Felys a răspuns:

Da ce esti tu lup, ca sa musti oamenii

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Pfff...Las-o mai moale o vreme, pana mai uita ce s-a intamplat.
Pe viitor, musca si tu unde nu se vede. tongue smug

| e1xtz a răspuns:

Nu intelegi tu bine acum ce iti spun eu, dar bine ca nu o sa-ti fie ma-sa soacra...

| Burlacu006 a răspuns:

Pai daca vrei sa vorbesti cu el si sti ca e acasa nu-l mai contacta pe telefon doar pe facebok.

| tanya136 a răspuns:

Asteapta sa se calmeze apele.Nu trebuie sa va despartiti si daca el tine la tine nu va recurge la aceasta metoda sa o potoleasca pe mama lui. Eu zic sa astepti, desi stiu ca e greu.