| justanotherone a întrebat:

Deci. mie imi place foarte tare de un baiat din clasa cu mine. Vara trecuta mi-am petrecut fiecare zi cu el si inca cativa colegi si colege. Pe la jumatatea verii. nu am mai tinut legatura, desi eram prieteni foarte apropiati. si cred ca atractia era reciproca, pentru ca ne imbratisam, ne tineam de mana. ma rog, chestii d-astea.
Cand a reinceput scoala, am reinceput sa vorbim, ce-i drept era clar ca relatiile se cam racisera intre noi, fara motiv thinking
Acum suntem mai apropiati ca inainte, aproape in fiecare dupamiaza stam impreuna, facem totul impreuna. La scoala vorbim foarte mult, acum cateva zile a incercat sa-mi spuna ca ma place, si chiar mi-a spus ca ma place din vara, si dupa a insinuat ca si eu il plac pe el. Nu am stiut cum sa reactionez. M-am blocat, si m-am prefacut ca nu inteleg ce vrea sa zica. El s-a enervat putin si a zis ca ma lasa sa ma gandesc la ce vrea sa zica, ziua urmatoare am continuat sa vorbim ca inainte. ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Dar comportamentul meu e putin schimbat. Daca se apropie de mine, sunt putin cam. retinuta. Adica altadata daca m-ar fi tinut de mana, l-as fi tinut si eu pe el... acum incerc sa- mi iau mana din mana lui. Sau alta data daca incerca sa ma pupe, zambeam. Acum incerc sa ma fac ca nu inteleg ce vrea si sa plec. Desi eu imi doresc foarte tare sa fiu cu el. Dar mi-e putin cam. nu stiu... teama? frica? mentionez ca am avut si momente in care ne sarutam, ne pupam. dar nici unul din noi nu isi recuniostea dragostea. Mereu imi spune ca imi sta bine parul, ca sunt frumoasa, vorbeste toata ziua cu mine. dar mi-e rusine sa-i spun ce simt pentru el. Plus ca mai este o fata care il place. si cred ca si el o place putin pentru ca vorbeste desprea uneori. dar nu sunt sigura daca nu vorbeste despre ea doar ca sa ma faca geloasa big grin. Imi ia apararea daca se ia careva de mine, daca vrea careva sa ma bata. daca vreun baiat se ia de mine. Mereu ma lauda si ma admira. e un baiat foarte fin si. nu stiu. Mereu sunt timida cu baietii. Ce ma sfatuiti?

9 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Sa te lasi purtata de vraja iubirii! Lasa-i inima sa decida! Nu pune piedica la sentimente, lasa-le libere! Daca te simti bine cu el si consideri ca e de3mn de increderea ta spune-i ce ai pe inima, nu-l indeparta ca apoi sa regreti! Tu esti singura care poate decide! Sarba tori fericite! http://youtu.be/Z5iF9zYfmqI

| AnnaS98 a răspuns:

Si eu am fost asa si inca mai sunt putin. du'te la el sau vb cu el pe mess si spune'i ca esti mai timida si toate alea. sigur intelege daca e asa finut si dragut oh go on spune'i ce simti. asta e important. gandeste'te ca daca ii spui nu poate fi mai rau decat sa stai si sa astepti o minune. fa u ca minunea sa se intamplewinking bafta multa! funda?

| tearsforfears667 a răspuns (pentru AnnaS98):

Poate ca el e intr-adevar mai timid, si ii este frica sa-ti arate ce simte pentru tine. De ce nu faci tu primul pas? happy Nu ai nimic de pierdut, e evident ca te place. Succes!winking

| Fabulous a răspuns:

Nu te supara,dar nu te lasi si tu cam prea usor? Te imbratiseaza,te saruta,si tu zambesti,dupa nu vorbeste cu tine, iti spune ca te place, dar se enerveaza ca tu stai si gandesti.Eu iti propun sa fii mai dura sa nu te lasi asa de usor.El vine si pleaca pentru ca stie ca tu mereu il vei astepta.PS Un baiat care te place (cu adevarat)nu vorbeste de alta fata fiindca nu exista o alta fata

| justanotherone explică (pentru Fabulous):

Poate ca ai dreptate. m-am gandit ca poate incerca sa ma faca geloasa. pentru ca din fapte, nu prea pare sa o placa cu adevarat. Adica, nu sta cu ea, nu vorbeste cu ea. Cu mine isi petrece aproape toata ziua. Dar oricum o sa iti iau sfatul in seama. Multumesc!

| Fabulous a răspuns:

Sunt aici ca sa ajut big grin

| Ioanaa1796 a răspuns:

Este clar ca te place...eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el pe mess si sa ii marturisesti toate sentimentele daca nu poti sa i le spui in fata...sa ii spui ca te intimideaza.Ok? Succes. Funda?big grin

| lusiiana a răspuns:

Nu trebuie sa iei o decizie pripita daca tu iti doresti din inima sa fi cu el fi, dar daca iti este teama vorbeste cu el prin SMS sau pe facebook ori unde dar in scris e mai usor asa! Fundita te rog.

| 120996 a răspuns:

Spune-i ceea ce simti, pana nu este prea tarziu si dupa aceea sa regreti!