| FeraruAndreea a întrebat:

Buna TPU deci sa incep imi place de un baiat din clasa alaturata care e de aproape aceiasi varsta cu mine doar ca clasa mai mare cu un an si am inceput sa stau pe hol cateva saptamani in pauze ca sa vad daca aflu daca ma place si chiar saptamana trecuta mi-a zambit de mai multe ori si fireste ca si eu am facut la fel (inca ceva nu imi stie decat numele si nu am vorbit nici o data {nici macar pe siteuri de socializare}) dar m-am gandit sa ii trimit un mesaj prin care sa incep usor sa ii spun ca il adica ceva de genul buna ce faci sti ce am o prietena care te place si ma intrebam daca ai placea-o si tu creezi ca ar trebui sa faca ea primul pas? si daca ar zice da ii zic ca il plac iar daca zice nu astept sa vad daca zice ceva si cu asta basta.Credeti ca e o idee buna? Sau daca nu spuneti-mi alte lucuri pe care sa le fac dar nu sa trebuiasca sa ii spun fata in fata.

Fundita+Vot+multumiri

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu il lua din prima cu "stiu o fata care te place" ca probabil se va speria. Incearca sa discutati pe Facebook, ii spui cine esti si discutati nimicuri legate de scoala si mai stiu eu ce, apoi incerci sa il cunosti mai bine, il intrebi ce ii place sa faca in timpul liber, ce muzica asculta, ce filme ii plac si apoi cand il vezi la scoala il saluti si incerci sa vorbesti cat de putin cu el. Usor, usor, daca te va placea va incepe sa iti faca complimente, isi va dori sa vorbeasca mai multmcu tine.

5 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Pai draga mea, cu facebookul din ziua de azi nu ar trebui sa iti faci atatea probleme. Pur si simplu baga.te cu el inseama acolo afla ce lucruri ii plac si ce licururi nu, si i poti spune ideea cu,, prietena" si vezi cum va reactiona. Bafta:*

| FeraruAndreea explică (pentru pinkystyleツ):

Da si eu ce am zis?!? In plus nu pot sa fiu o alta persoana pe facebook pentru ca daca e sa ma placa si el ma va stii ca fata accea falsa de pe facebook si nu de mine cum sunt eu.

| pinkystyleツ a răspuns:

Stai linistita daca esti putin mai infipta si increzatoare timpul le va rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea ta e bunicica, dar poate el se va gandi ca e vorba de o alta fata si nu de tine si nu va stii ce sa faca.

| FeraruAndreea explică (pentru anonim_4396):

Atunci ce sa fac mai bine?!
Sunt si eu incepatoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FeraruAndreea):

Pai nu il lua din prima cu "stiu o fata care te place" ca probabil se va speria. Incearca sa discutati pe Facebook, ii spui cine esti si discutati nimicuri legate de scoala si mai stiu eu ce, apoi incerci sa il cunosti mai bine, il intrebi ce ii place sa faca in timpul liber, ce muzica asculta, ce filme ii plac si apoi cand il vezi la scoala il saluti si incerci sa vorbesti cat de putin cu el. Usor, usor, daca te va placea va incepe sa iti faca complimente, isi va dori sa vorbeasca mai multmcu tine.