| cLaudioasa a întrebat:

Buna TPU
deci sa va povestescbatting eyelashes
am un coleg in clasa pe care nu il suport deloc si nu ma lasa in pace, vine la mine si urla laughing)) ma ameninta si cateodata ma apuca de mana si ma strange tare si ma doare nici eu nu stiu ce are cu mine. voi ce spune-ti?batting eyelashes

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sau il ignori complet sau il ameninti ca, daca nu te lasa in pace, il dai pe mana dirigintelui si directorului.Sau a parintilor.
E imatur si lipsit de educatie, posibil sa-i si placi si sa se manifeste ca un psihopat, inca nu a invatat(poate nici nu a avut de unde) ca traieste intre oameni.

| cLaudioasa explică (pentru greece12):

Greece12 il ignor.dar se trezeste sa vina la mine sa ma enerveze si daca il amenint incepe sa se infurie cred si ma strange de mana... posibil sa aiba cu capu laughing))

| greece12 a răspuns (pentru cLaudioasa):

Ma refeream la parintii tai,nu la ai lui.
Si,nu-i mai raspunde la nici o intrebare, nu-i da nici o atentie, ca si cum nu ar exista.
Interzice-i sa-ti mai vorbeasca sau sa te mai atinga.

| NatureSelf a răspuns:

E un animal, marog se comporta, asta pentru ca te palce, si stie ca nu are nici o sansa, mai ales daca se comporta asa, probabil tu nu il observi si asta il supara mai mult. Ia vorbeste putin cu el, sa vezi ce se inmoaie.

| cLaudioasa explică (pentru NatureSelf):

Eu nu il bag in seama ca numai il suport deloc...dar vorbesc cu el cand ma intreaba ceva... apoi incepe cu mistouri si amenintari straight face

| NatureSelf a răspuns (pentru cLaudioasa):

Pai da, e clar ca sufera dupa, spune-i ca ai iubit, si ca il iubesti. Nu vrei probleme. e simplu.

| foxsilver a răspuns:

Cu multi ani in urma, aveam in clasa un coleg care semana leit cu colegul tau.Era batausul clasei.Eu in schimb eram foarte cuminte, aveam numai nota 10 la purtare.
Intr-o zi ne strangem un grup mai mare in curtea scolii si ne apucam sa jucam"leapsa".A intrat si el in joc.La un moment dat in loc sa-mi dea leapsa usor,doar sa ma atinga cu mana,imi trosneste o"lopata"pe fata.
Wow,cand am vazut asta, l-am alergat in toata curtea pana l-am prins si i-am dat o mama de bataie pana i-am invinetit ochiul.laughing
A doua zi, a venit mama lui la scoala si invatatoarea a intrebat cine l-a batut pe pusti.M-am ridicat in picioare si am recunoscut ca eu l-am batut.Invatatoarea a ramas socata,nu-i venea sa creada ca unul din cei mai cuminti copii din clasa l-a batut batut pe acel baiat.
Acum,eu nu te sfatuiesc sa faci la fel,desi poate merita, dar poti sa-i spui dirigintei, parintilor tai...pentru ca altfel nu o sa inceteze.

| lovevampire18 a răspuns:

Spune-i dirigintei sau dirigului ca nu te lasa in pace si sa vezi cim o sa se potoleasca el.

| cLaudioasa explică (pentru lovevampire18):

Nu se potoleste laughing) nu ii pasa ce zice diriginta sau parintii lui...

| danieldaniel11 a răspuns:

Ideea este ca asa stie el sa isi exprime sentimentele. vorbeste cu el si afla ce grea daca zici ca nu iti place nu o sa fie greu multa bafta :*

| sssssymo a răspuns:

Daca nu te lasa in pace inseamna ca iti da inteles ca vrea ceva cu tine.de ce nu incerci sa vorbesti cu el despre asta? poate asa vei primi raspunsul mult asteptat

| Araia a răspuns:

Poate pur si simplu nu te sufera. Poate ca ii esti atat de antipatica incat nu se poate abtine. E un film tare dragut pe tema asta: "He is not that into you"

| XxImperfectEmoXx a răspuns:

Pai sti cum e cine loveste iubestelaughing sau poate e cu capulaughing nu ii mai da atentiebig grin