| irina4219 a întrebat:

Bună TPU! Durerea din timpul sexului poate avea ca și cauză faptul că am acte sexuale relativ rare (o data la 1-2 luni )? Chiar dacă am pus întrebarea orientativ, doresc răspunsuri serioase, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Este normal sa simti disconfort si a 2-a oara, a 3-a sau chiar a 4-a oara.Depinde de organismul fiecarei fete/femei. Vorbim de niste muschi care se contracta, deci daca faci pauze lungi (1-2 luni nu e chiar asa mult), da, se poate simti ciudat cand te reapuci de activitati sexuale.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fata esti băiat? Ce varsta ai

| relian a răspuns:

Poate ca ai probleme, este bine sa mergi la un doctor sa te vada, ala iti poate spune cum sta treaba.
Nu cionteaza de cate ori faci sex, daca ai fi fost in regula nu ar trebuie sa doara.
O problema a femeilor este vaginu, nu mai stiu cum se numeste chestia aia, dar intra la apa vaginu, adica se micosreaza si orice scula ar intra devina dureros.

Cum am spus numa un ginecolog poate sa te lamureasca.

| VoidEternal a răspuns:

Da, frecvența redusă poate fi o cauza a durerii.

| l4r4w a răspuns:

Dacă esti fată incă doare după a 2a oara ce ai făcut sex, recomand sa te duci la un ginecolog. Nu este normal să doara dupa a 2a oara.