| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...e cam complicata treaba pe la mine. M-am indragostit de cine nu trebuia, tipu' e cu mine in clasa, il plac mult si nu pot sa-mi dau seama daca si el simte la fel. Imi zambeste mai mereu ma priveste lung si cateodata imi spune sa-l astept sa iesim impreuna de la scoala faza e ca e prietenul cel mai bun al fostului meu iubit. Poate fi si asta o cauza de a nu se indragostii de mine? Cateodata ma trateaza cu indiferenta si de aceea sunt putin confuza de ce simte...Cum as putea sa-mi dau seama? Ar fi mai bine daca l-as ignora?

Răspuns Câştigător
| Roxx123 a răspuns:

Uite ce te sfatuiesc eu, draga meahappy
Eu zic ca probabil baitul respectiv e ceva mai introvertit.Asa ca incearca sa faci tu primul pas de data asta, ca sa vezi daca intr-adevar este atras de tine..Si eu am patit asahappy dar stai linistita, ai incredere in tine si mai ales, fi tu insuti mai ales cand esti cu el...Eu ti-as sugera prima data sa gasesti un subiect comun si sa incepi sa vorbesti cat mai mult cu el.O relatie nu trebuie sa vina brusc asa ca, daca e, mai timid ia-l cu usurelul.Vei avea mai mult de castigat.Deci:Incearca! fi cu curaj!

12 răspunsuri:
| JulyStorm a răspuns:

Cand te roaga intr-o zi sa il mai astepti dupa ore, ia-l de mana si vezi cum reactioneaza. Daca te strange si iti pastreaza mana intr-a lui, e clar, te place. Mai incolo stii tu cum sa te descurci.winking

| Florinapopica a răspuns (pentru JulyStorm):

L-am luat odata si nu a tras-o a tinut-o strans si imi zambea...

| JulyStorm a răspuns (pentru Florinapopica):

Atunci e destul de clar ca te place. Treci la urmatoarea etapa!winking

| Keith a răspuns:

E un semn de intrebare faptul ca este cel mai bun prieten al fostului tau iubit, dar aici sunt 2 variante:ori baiatul chiar te place cu adevarat si vrea sa te abordeze dar nu stie cum sa iti atraga atentia in mod special, ori te atrage intr-o capcana impreuna cu fostul tau iubit facandu-te sa suferi, trebuie sa fii cu ochii in patru pentru ca, cateodata aparentele inseala.Bafta!

| Florinapopica a răspuns (pentru Keith):

Nu,nu e genul de baiat sa dea cu ciocu desi e vorba de prietenul lui.Pana acum am vorbit de multe ori si stiu sigur ca nu ii zice nimic lui.Am incredere in el, pentru ca niciodata nu i-a zis. Il cunoaste si stie ca o sa il invinuieasca si pe el si o sa se certe...

| Keith a răspuns (pentru Florinapopica):

Atunci nu ai de ce sa iti faci griji, daca e baiat de treaba, il placi si sunt sigura ca te place si el, intalniti-va la o cafenea si stati de vorba, subiectul de discutie sa fie de voi doi si de sentimentele voastre.Bafta!

| DeidaraXR1 a răspuns:

Daca cei 2 isi spun unul altuia secrete esti vazuta cam rau de acest baiat. Incearca sa il tragi dupa colt si sa il intrebi ce are cu tine. Oricum fi draguta cu el big grin

| tinasong a răspuns:

Buna draga mea, e o situatie complicata, daca si el iti zambeste, e posibil sa te vada intr-un anume fel, adica e posibil sa te placa, eu zic sa vorbesti deschis si sa ii spui ca il placi, asa vei afla daca si eu simte ceva pentru tine. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Eu sincer as zice ca trebuie sa NU IL BAGI IN SEAMA! Cine stie! Poate te testeaza sau ceva...

| ILkeCookies a răspuns:

Pai cu fostul iubit ai v-ati certat rau cand v-ati despartit? daca nu, nu cred ca are motiv sa te traga intr-o capcana

| jenykk a răspuns:

1, cand mergi la scola aranjazate si fi frumoasa, adica simte-te frumoasa, depinde in ce clasa esti? astept raspunsul tau si dupa iti dau un sfat pe care l'am folosit si eu :* muah:*happy

| Florinapopica a răspuns (pentru jenykk):

Clasa 11-a. faza e ca e cu mine in clasalaughing:*