| bombonik_2309 a întrebat:

Este legat de intebarea : http://www.TPU.ro/......m-fost-la/
Ieri cand am iesit afara, el ma astepta singur(fara ceilalti prieteni) intr-un parc, si mi-a zis ca trebuie sa vorbim. Am acceptat si mi-a zis: "Monica(numele meu) eu te plac de cand te-am vazut, te iubesc " Am ramas fara cuvinte, fara sa reusesc sa zic si eu ceva, m-a sarutat :x. Dupaia si-a cerut scuze, ca nu s-a putut abtine, eu am zis ca nu-i nici o problema si ca si eu il iubesc. Apoi m-a intrebat daca vreau sa incercam sa fim impreuna, si eu am zis "Da!". Apoi l-am intrebat unde sunt ceilalti prieteni, si mi-a zis ca ei ies peste jumate de ora. Cand au venit si ceilalti, el le-a zis ca suntem impreuna, toti s-au bucurat mai putin cea mai buna prietena a mea :-O. Am ramas surprinsa, am luat-o si ne-am dus putin mai incolo de ceilalti sa discutam. Am intrebat-o de ce nu-i convine ca eu sunt impreuna cu Darius(baiatul de care v-am povestit). Si ea cu lacrimi in ochi mi-a zis ca nu vom mai putea fi prietene daca eu sunt cu el. Iar apoi a plecat. Toti m-au intrebat ce a patit si am zis ca e putin suparata. Mai apoi Darius m-a invitat astazi pe la ora 8 seara la el acasa, la o intalnire.
Intrebarile mele sunt:
Cum credeti ca ar fi bine sa ma imbrac la intalnire?
Ce sa fac in legatura cu prietena mea cea mai buna, cum sa o impac, ce sa-i zic?

Răspuns Câştigător
| 666_7474 a răspuns:

Unii sunt in stare sa-si lase persoana iubita pentru prieteni si invers.Tu nu trebuie sa faci niciun compromis. Discuti cu prieteni ta, ii spui sa-ti lase putin timp de gandire si vezi cum decurge relatia cu el. Daca nu e,, pe interes" si esti sigura ca te iubeste si-l iubesti, fata aceea, daca ti-e prietena adevarata va accepta sa fii fericita.In caz contrar, iti vei da seama cat de "prietena" ti-a fost. Sper ca te-am ajutat sa iei o decizie buna!winking

3 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Eu cred ca daca te.a invitat la el acasa, si seara... Nici nu.l intereseaza cu ce esti imbracata, se va gandi doar cum sa te dezbrace mai repede.

Răspuns utilizator avertizat
| bombonik_2309 explică:

Scuzati ca am spus mereu "a zis" dar ma grabeam sa scriu happy