| Gabitaancutaelena a întrebat:

Buna TPU, este riscul sa prinzi o boala cu transmitere sexuala chiar daca nu ai partener infectat cu vreo boala?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Cine ti-ar transmite o boala daca nu un partener bolnav?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca partenerul de sex este sanatos, in acel caz este cu totul imposibil sa-ti poata transmite o boala cu transmitere sexuala (BTS).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu, pentru ca se numesc boli cu transmitere sexuala, si doar prin aceasta se pot transmite. Dar daca partenerul nu are nimic... nu are ce sa se transmita happy

| Emilian65 a răspuns:

Daca partenerul nu este afectat de vreo boala sexuala, nu poti sa iei asemenea boala.

| mont a răspuns:

Nu este risc dar mai bine stai oricum cuminte.

| Glenky a răspuns:

Evident ca nu. Trebuie sa fie cineva bolnav.