| adddaa a întrebat:

Este un tip care m-ar interesa, dar nu stiu cum sa il abordez. Suntem in acelasi club sportiv si mergem impreuna spre casa. Prietenul meu cel mai bun, care e si el in acelasi club, mi-a spus ca tipul respectiv voia sa mearga tot inainte cu prietenul meu spre casa, dar cand a vazut ca eu fac stanga s-a razgandit si a venit cu mine. Totusi, drumul a fost lipsit de conversatie. Am tot incercat sa incep o conversatie, dar degeaba, awkward silence. Eu sunt tipul de fata timida si cand imi si place de cineva sunt si mai timida. Prietenul meu tot imi spune sa ii dau timp, sau peste ceva timp voi intelege. Dar nu inteleg ce crede el ca se va intampla peste ceva vreme.
Are cineva vreo idee la ce se refera? Pur si simplu nu vrea sa imi spuna nimic mai concret... si cum as putea face sa vorbesc mai mult cu tipul respectiv? As vrea sa il cunosc mai bine, sa stiu daca chiar mi-ar place cu adevarat sau nu. Multumesc pentru sfaturi! happy

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

La fel ca si tine acel baiat este timid si nu m-as mira daca ar aparea si intrebarea lui in zilele urmatoare. Fa-te ca te impiedici, sau ca te lovesti, impinge-l daca tot nu scoateti niciunul un cuvant si atunci poate poate incepeti sa dialogati.