| Florian12345 a întrebat:

Eu am o relatie de prietenie foarte foarte buna cu o colega de clasa! Ne-am mai certat noi dar mereu ne-am impacat! Acum vreo luna nu stiu cum dar m-am indragostit nebuneste de ea! Dupa lungi insistente fata mi-a spus ca nu vrea sa fim impreuna doarece ea ma iubeste foarte mult ca prieten dar nu ca si iubit! Dupa aceasta eu am fost foarte dezamagit si ea a observat asta si mereu se simte vinovata ca m-a ranit! Voi ce sfat mi-ati da sa lupt in continuare pentru ca o iubesc enorm sau sa incerc sa o uit ca si iubita si sa ramanem doar prieteni?

4 răspunsuri:
| anamaria0974 a răspuns:

Daca ti-a spus ca nu vrea sa fiti iubiti eu zic sa nu o mai stresezi deoarece risti sa pierzi si prietenia ei in ziua de azi prieteniile sunt cele mai importante deoarece de un iubit te desparti la un moment dat si poate chiar sa il uiti dar o prietenie adevarata ramane pentru totdeauna asa ca mai bine ramaneti prieteni si nu mai aduce in discutie posibilitatea unei relati pentru ca ea ti-a spus in fata ca nu te iubeste ca iubit ci ca prieten si ca vrea sa ramaneti doar amici bafta! :*

| IsBlacks a răspuns:

Cel mai bine ramaneti prieteni

| Hirako a răspuns:

Prietene, nu ai auzit de friendzone?
Ai fost bagat in zona de prieteni si NU AI NICIO sansa sa fii cu ea.Asta e viata ^-^
Fetele sunt atrase de nesimtiti si idioti care le dau naibii, in timp ce pe baietii care ( din punctul de vedere al unui om normal ) sunt perfecti pentru ele ii baga in zona de prieteni oh go on

| raducanumihaela a răspuns:

Mai bine prieteni