| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! Eu am vorbit 4 luni pe insta cu cineva din alta tara. Vorbeam in fiecare zi, cate 10-12 ore pe zi, insa de la un timp incepuse sa se schimbe. Se "supara" daca nu ii raspundeam cum ii raspundeam inainte si imi dadea seen cateva ore. Daca nu ii raspundeam cateva zile, imi trimitea mesaje in fiecare zi si imi spunea ca ii este dor de mine, dar cand vorbeam cu el, se comporta diferit, de parca nu avea chef de mine.Nimic din ce ii trimiteam nu ii placea(poze, video funny, etc). Acum cateva zile, pentru ca abia imi raspundea la mesaje, i-am spus ca nu mai vreau sa vorbesc cu el, deoarece nu putem fi prieteni.Mi-a dat seen, nici macar adio nu si-a luat.Intrebarea mea este: De ce nu s-a deranjat sa isi ia ramas bun? Chiar nu i-a pasat deloc? dar daca nu ii pasa nici 1%, de ce cand nu ii raspundeam la mesaje trimitea mesaje ca un disperat? Diferenta dintre noi e de 17 ani.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce nu s-a deranjat sa isi ia ramas bun? Chiar nu i-a pasat deloc?
Cine e la celălalt capăt? Ce interese are? Ce face când comunică cu tine? Se distrează pe socoteala ta 4 luni? Acum ai aflat. Amor de papel în spaniolă, adică din papel, din hârtie, nu din inimă, fără valoare. Iubire de Instagram. Amor, amare, amator, adică hobby, relaxare.

| NotNamed a răspuns:

Pffffffffffffff...17 ani diferenta... cmon, ne mai intrebi de ce?

| QueenBajdeche a răspuns:

În primul rând, pe net nu se știe cine se află în spatele ecranului. Poate fii un copil mic care doar se joacă și descoperă lumea internetului, ori un boșorog de 55 de ani care stă și bea bere și e în căutare de fetițe naive, ori o fată de 15 ani, supraponderală, care se dă drept băiat, fiindcă nu îi place lumea reală și o preferă pe cea virtuală. Stai puțin, diferență de 17 ani? E clar... Nu înțeleg de ce-ți mai bați capul. Logic că dădea mesaj ca un disperat, deoarece nu îi răspundea și se enerva... Lumea internetului e ciudată. Habar nu ai peste cine poți da. Pur și simplu nu îl interesa.

| rozetasibom a răspuns:

Asa-i ca prietenul tau este din coreea? cati ani are? eu cred ca vorbeste cu altcineva, am trecut prin asta. incearca tandem, poti sa vorbesti cu multi coreeni, asa l-am gasit eu pe oppa. sunt 8 ani diferenta intre noi si a venit la mine inainte de corona, sunt sperante. uita de acel,, prieten,, care nu te merita!