| Alexutsa_2737 a întrebat:

Eu de o una sunt impreuna cu un baiat si ne inteleg bine nu avem probleme de acest gen dar el are un frate si acest baiat mi-a zis ca s-a indragostit de mine si intr-o seara m-a sunat si am vorbit cu el si m-a intrebat daca eu chiar il iubesc pe fratele lui si i-am zis ca da si el mi-a spus ca fratele lui nu ma iubeste asa mult si ca ma inseala si mi-a zis ca el tine la mine nu ca la o prietena ci ca la o "gagica" si m-a intrebat daca vreau sa ma combin cu el si i-am zis ca nu. Si la majoratul lui la un momentdat imi amintesc ca m-a luat in brate si m-a luat de mana si m-a dus in casa. Eu bausem si putin si ma cam ametisem si m-a dus la el in camera si a inchis usa si a aruncat cheia. Dupaia ma trantit in pat si a inceput sa ma sarute si stiu ca mi-a dat o palma. Dupa care stiu ca si-a pus un prezervativ si m-a violat cu ar veni ca el nu am vrut. Acum de cate ori ma vede trage de mine si eu nu i-am zis nimic iubitului meu si nu stiu cum sa fac asta ca ma simt urat ma simt murdara si de fiecare data cand il vad imi aduc aminte cum si-a batut joc de mine. Cum sa ii spun iubitului meu ce s-a intamplat fara sa se supere si fara sa se desparta de mine?

Răspuns Câştigător
| Alycaaaa a răspuns:

Nu te duce la nici o politie zi iubitului tau si o sa ia el masuri ca daca te duci o sa te urasca ca i-ai bagat fratele la puskarie

10 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

In primul rand ce a zis despre prietenul taw ca nu te iubeste ca te inseala a zis ca sa stai cu el.
in al 2 rand ar trebui sa il eviti si sa-i spui pr tau ca fratele tau nu te lasa in pace si umbla numai cu pr tau langa fratele lui ca atunci nu isi face nimic.
si pune-i pe aman2 fata in fata si spune-i ce ti-a facut.

| answer a răspuns:

De ce mama dracu nu te-ai dus fato la politie daca zici ca te-a violat? de ce nu ai tipat atunci cand te viola? de ce nu ai fost sa iti faci certificat medico-legal, mai ales ca sustii ca ti-a dat si o palma? O fata normala la cap si care ar fi patit cu adevarat asa ceva, nu ar fi stat pe ganduri, ar fi murit de scarba violatorului si s-ar fi dus direct la politie; dar tu ce ai facut? zici ca te simti murdara? oare cu cumva ti-a placut? sau a fost totul de comun acord, dar acum ala amentinta ca te spune fratelui lui, iar tu vrei sa iesi bazma curata? Sunt tare curios daca am sau nu dreptate; daca nu am dreptate si s-a intamplat ce spui tu, inseamna ca esti batuta in cap daca ai lasat un violator sa scape nepedepsit! Trebuia sa-l trimiti la puscarie sa ii dea ceilalti puscariasi sapunul pe jos! Violatorii sunt foarte iubiti in puscarie! Sau macar daca nu mergeai la politie singura, mergeai sa le spui parintilor; sau ti-a fost frica ca or sa afle ai tai ca de ceva vreme tu nu mai esti virgina?

| yellowalien a răspuns:

Draga mea, am citit intrebarea ta anterioara si nu suna deloc ca asta. Hotaraste-te: ati facut sex sau te-a violat? Vezi ca sunt 2 lucruri diferite. Te-ai indragostit de frate-su sau nu stii cum sa-l eviti? Te-a lovit sau s-a purtat mult mai frumos cu tine decat iubitul tau? Vezi ca te contrazici singura si in felul asta iti scade credibilitatea rau de tot...

| ktina a răspuns:

Imi pare nespus de rau pentru ce ti s-a intamplat! sad
Tu trebuie sa-i spui iubitului tau de ce s-a intamplat, altfel ii va spune fratele sau, dar nu intreg adevarul si atunci tot tu vei suferi, daca te iubeste iubi al tau cu adevarat si crede in tine, te va crede, daca nu, s-ar putea sa te lase, insa e mai bine asa sa va despartiti spunandu-i tu, decat sa va despartiti dupa ce vine de la frate-sau.
insa tu nu poti trai cu cosmarul acesta!
zii din timp la baiat ca vrei sa vb ceva f. important si serios cu el, pregateste-l si cand ai posibilitatea sa i-o spui nederanjata de nimeni, fa-o!
mult curaj!

| AliceDC a răspuns:

Sincer nu te blamez dar cred ca de fapt nu iti este frica ca te-ai desparti de iubitul tau sau ca ai lui ar fi facuti de rusine, cred ca de fapt iti e frica de fratele iubitului tau si iti e frica ca s-ar putea razbuna sau ar putea intoarce totul impotriva ta.ar trebuii sa treci peste frica daca despre asta e vorba si sa ii povestesti iubitului tau(daca nu te crede si nu te sustine inseamna ca nu te iubeste suficient)cat despre fratele lui cand iubesti o femeie nu o violezi. sfatul meu e sa discuti cu cineva daca parintii te sustin discuta cu ei nu cred ca o sa lase treburile nerezolvate de dragul parintilor tipului(pentru ca daca o fac cu tot respectul dar in familia ta e o problema)

| Alexutsa_2737 explică:

Draga ansewr eu nu m-am dus la politie deoarece nu am vrut sa il fac pe iubitul meu sa sufere si stai linistit ca mama nu mi-ar face nimic si daca le spun parintilor mei o sa le zic sa nu faca nimic deoarece o sa il fac pe iubitul meu si pe parintii lui de rusine ca au un fiu violator si o sa sufere ca fiul lor e la inchisoare. Si vezi ca pentru un viol se ia 9 ani se inchisoare si o sa sufar si eu

| george10 a răspuns:

Ii spui la o intalnire, cand sunteti voi doi, el in stare buna si spui fix cum ai spus si pe TPU. Mult Noroc

| DeadFury222 a răspuns:

Imi vine sa cred sau nu,dar sunt de partea lui answer,o persoana normala sar fi dus la politie daca i sar fi intamplat ceva,eu cred ca tu ai avut relatii sexuale din placere,ori cu fratele ''iubitului'' tau ori cu ''iubitul'' tau,si nu vrei ca parintii sa afle happy

Iar daca nu minti,zi! nu mai sta pe ganduri, deoarece daca te iubeste si tine la tine, nu se va desparti.deci,ZI! Si cred ca si el sa-r duce la politie,sau siar face singur dreptate,nu conteaza ca e frate, poate sa fie si tata/mama, multi ar reactiona asa din cauza proverbului ''iubirea-i oarba''.

| MaDy_6381 a răspuns:

Da spune-i si daca nu te va crede, eu spun sa te despari de el, saraca de tine ai trecut prin niste lucruri groaznice.

| ina_8743 a răspuns:

Spune-i prietenului tau ce a facut fratele lui si spune-i ca u ai fost violata de el pentru ca erai putin beata sper ca te-am ajutat