| DenissRaba a întrebat:

Eu si iubita mea am facut petting adica ne-am frecat organele sexuale dupa care i-am introdus putin capul penisului dar ea era virgina asa ca nu a intrat,nu am avut nici orgasm si nici nu eram excitati.A doua zi am facut sex protejat dar nu am avut orgasm,noi credem ca ea poate fi insarcinata,exista vreo posibilitate ca ea sa fie insarcinata? Poate am avut putin lichid seminal cand am facut petting dar nu cred asta, poate sa fi ramas insarcinata de la asta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie indiferent de varsta ei, care este pe punctul de a-si incepe sau si-au inceput viata sexuala (situatie in care te afli si tu), ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis care este mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja informata ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA pentru ca o fata/femeia sa poata sa ramana gravida NUMAI este aceea ca sexul sa fie intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica intruna dintre cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei, care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta : masturbare, sex, inseminare, etc., SPERMA autentica si NU lichdul preejaculator (care NU contine spermatozoizi) trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti numai/doar in SPEMA veritabila, vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Sarcina NU se poate forma oricand, oricum, in orice conditii sau chiar asa pur si simplu chiar si din...nimic. Multa sanatate!

| DenissRaba explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc enorm! Esti un om foarte bun avand in vedere ca ti-ai pierdut timpul sa imi scrii acest raspuns, m-am mai linistit in cazul asta, multa sanatate si multumesc inca odata!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu, nu ppate fi gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse extrem de mici sa fii ramas insarcinata de la petting si ati facut sex protejat a doua zi.

| ShamelessQboy a răspuns:

Din ce ai descris tu, nuprea are cum sa fie însărcinată!

| DarthRevan a răspuns:

E posibil, sa faca test! Simplu

| DarthRevan a răspuns:

Exista pastile pentru a oprii sarcina!