| Girlalright18 a întrebat:

Buna TPU! Exista șanse de o posibila sarcina dacă eu și iubitul meu am întreținut relații sexuale in data de 11 Aprilie? Prima mea zi de menstruație începând in data de 3 Aprilie și a ținut pana in 6. Perioada mea fertila fiind din 13 până in 17, cu un ciclu menstrual de 26 zile, însă mentionez ca perioada de 26 de zile e stabilă doar de 2 luni. A fost un contact protejat, însă din neatenție prima data a pus prezervativul pe dos, punându-l pe același in mod corect. Nu stim dacă era pe penis lichid preejaculator, dar exista posibile șanse? Menționez ca nu au existat înainte cu 4 ore de act ejaculări cu sperma.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

03.04 - 28.04 = 26 zile; Ovulatia in 15.04; Perioada fertila 11.04- 16.04
Probabilitatea de formare a sarcinii in prima zi fertila este circa 5-8%
Fiindca in mod cert/sigur NU a ajuns sperma in vagin reiese ca in astfel de conditii se poate aprecia ca teoretic in proportie de 98-99% este imposibil sa se poata forma sarcina.
Multa sanatate

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu este posibila aparitia unei sarcini nedorita.

| rapandula a răspuns:

Nu.