| laviniabeluska11 a întrebat:

Buna,TPU! Funda! Acum un an am întâlnit pe cineva, întâmplător. El a aflat cum ma cheamă si m-a adăugat la prieteni pe Facebook. Imediat ce i-am acceptat, m-a băgat in seama si am vorbit putin. M-a întrebat daca vreau sa ne vedem si i-am zis ca nu, l-am mintit ca am prieten, desi nu aveam... Peste câteva zile am vorbit iar si m-a întrebat dacă m-am mai gândit si vreau sa iesim. Tot nu. Mi-a mai scris de ziua mea. Intr-o seara mă plictiseam si i-am dat câteva like uri la niste poze si imediat m-a băgat in seamă. Am vorbit mult, vorbeam zilnic, de câteva ori, mă băga el mereu in seama. Cand a fost sa ne vedem nu am mai vrut. I-am mai scris eu de câteva ori si mi-a mai zis sa ne vedem si tot nu ne-am vazut. In perioada asta, de cand il cunosc pe el nu am iesit cu nimeni, sunt singura de atunci si parca nu mi-a venit sa vad pe cineva. I-am mai scris tot eu si mi-a zis ca daca mirat ca îl bag eu in seama si ca ii vorbesc mai special, ca pana acum eram distanta si l-am evitat mereu. Faza e ca îmi place de el, dar nu stiu cum sa ii arat... Credeti ca ma place si el? Sunt si intr-o pasă proasta a vietii mele. Cum sa il fac sa mă caute el si sa ne vedem?

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Te-a căutat de N ori şi i-am dat viteză de fiecare dată. Mai şi întrebi dacă te place... Crezi că îşi pierdea timpul cu tine doar ca să îşi facă o amică nouă? Sincer, sper să îşi găsească pe cineva potrivit, nu un ghețar ca tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu fetelor ca tine le-as da block din prima, baiatul a fost dragut si te-a invitat iar tu te-ai comportat exact ca o virgina frustrata. halele maica sfanta, ma rog la bunul Dumnezeu ca baiatul sa isi gaseasca o gagica si tu sa mori de ciuda si frustrare pentru ca meritiwinking

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
La cat a insistat,ar fi chiar prostut sa mai insiste.
Pana acum nu ai vrut,acum vrei brusc si vrei tot el sa te bage in seama si sa te invite.
Vorbeste cu el dai de inteles,batei cateva app-uri.
Daca nu,lasa orgoliul si zi direct, sinceritatea nu strica.
Daca nu, stii cum se spune, asta e.
Baiatu te-a invitat, tu l-ai respins...Acum intrebi daca te place, ai fost chiar tare la faza asta.

| PersonajFictiv a răspuns:

Lui ii place de tine, vrea sa iesiti, se simte bine cand il bagi in seama - ca deh, pana acum il cam evitai,deci daca il inviti in oras are orgasm instant ( adica se simte foarte bine ) si o sa accepte.
Intreaba-l " Mai vrei sa iesim in oras? " iar el o sa zica " OMG OMG OMG! SE INTAMPLA! MA INVITA! IEEEEI! " si o sa zica " Hm,da, vreau", apoi o sa stabiliti cum si unde, etc.

N-are rost sa astepti sa te caute el si sa te invite el, cauta-l tu si invita-l tu.

| FaraNume1245 a răspuns:

"Cum sa il fac sa mă caute el si sa ne vedem?" - nu te-a cautat pana acum, intrebandu-te daca vrei sa iesiti si tu-l refuzai?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexDFY a răspuns:

Baiatul chiar merita, vorbeste cu el ca sa va vedeti.

| Eduard196 a răspuns:

Ii dai semnale subtile si daca nu se prinde incerci ceva mai evident

Răspuns utilizator avertizat
| Jokerul12 a răspuns:

Iesi cu el afara si lasa tot sa vina de la sine.