| EleNa_2957 a întrebat:

ieri am cunoscut un baiat si e singurul care m-a facut sa am fluturi in stomac dupa ce m-am despartit de fostul meu prieten! am iesit in oras, am vorbit. mi-a spus ca sunt frumoasa, ca ii place de mine si ne-am sarutat! cand am ajuns acasa m-a sunat sa ma intrebe daca intru pe mess si am vb! azi am vorbit prin mesaje! mi se pare ca e genul de baiat de bani gata, are si masina! mi-a zis ca ne mai intalnim luni, ca zilele astea ramane la un prieten! problema e ca l-am sunat azi si avea telefonul inchis, dar mi-a zis ca a ramas fara baterie! i-am trimis acum un mesaj si am primit raport de remitere si la 5 min i-am trimis altul si iar are telefonul inchissadnu stiu ce sa cred! mi-e frica sa nu fiu dezamagita iar

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Parerea mea ii ca l-ai cautat prea mult.Trebuie sa-l lasi pe el sa faca urmatorul pas.De placut cred ca te place din moment ce imediat ce ai ajuns acasa te-a sunat sa intri pe mess sa vb.
Dar daca e genul acela de baiat gata cum spui tu inseamna ca ii si genu de baiat caruia ii place sa umble dupa o fata si sa o cuceresca nu sa fie el cel cucerit. Tu i-ai trimis mesaj, l-ai cautat acum lasa-l pe el sa faca urmatorul pas. Oricat de mult ti-ai dori sa-l cauti nu o face.
Stiu ca in ziua de azi nu mai ii chiar asa mare lucru sa te saruti cu un baiat de prima intalnire dar eu una consider ca ai gresit cand ai facut asta.Trebuia sa lasi sa incerce mai mult, sa te cucereasca mai mult timp, sa umble dupa tine.Eu una asa as fi facut asta pentru ca mereu apreciem lucrurile pe care le obtinem mai greu.Eu oricum te inteleg de ce l-ai lasat sa te sarute...iti place de el mult si e normal sa iti doresti sa fi cu el.
Dar parerea mea sa nu te implici prea tare in realatie pana nu trece un anumit timp, cu toate ca tu esti deja implicata din moment ce te sperie gandul ca ar putea sa nu-ti raspunda la mesaje, sa te pararseasca sau sa nu te mai placa.
Oricum nu trebuie sa te panichezi si sa ai incredre in el.In alt fel nu poti rezolva problema. Dar orice ar fi nu-l mai cauta caci pe urma o sa pari disperata dupa el si oricat te-ar placea s-ar plictisi de tine.
Asteapta sa te caute el si vezi ce explicatie iti da.Nu te stesa caci nu ai motive ...lasa-l pe el sa faca urmatorul pas si fa-l sa nu se simta prea sigur pe el ca sa incerce sa te cucersca si mai mult.In cele din urma datorita incercarii lui se va indragostii iremediabil de tine.
Mult suuces, te pup si ai griia de tine.

3 răspunsuri:
| dreamygirl a răspuns:

Incearca sa nu te implici foarte tare sentimental, pana nu-l cunosti cu adevarat.
Pentru inceput, continua sa iesi cu el.Numai asa vei afla ce vrea cu adevarat si daca "joaca la dublu". Nu-l acuza fara sa ai vreo dovada. E posibil sa-ti para rau. Dar, repet.Nu te implica prea tare din prima, si nu-i oferi toata increderea ta.Asta se castiga in timp.happy

Răspuns utilizator avertizat
| madutza444 a răspuns:

Mai mult ca sigura s-ar putea sa fii dezamagita pentru ca in general baietii de bani gata cauta fete pe care sa le****scuze da asta e adevarul sper ca ti-am fost de folos:X