| anonim_4396 a întrebat:

Ieri de la o saptamana am facut dragoste cu iubitul meu protejat, dar nu si-a dat drumul in mine este posibil sa fi ramas?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sexul a fost protejat, nu sunt sanse de sarcina, deloc.

| Andreea930 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am înțeles, dar încă îmi mai curge sânge puțin este posibil să fac hemoragie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea930):

Hemoragie inseamna cand iti curge sange fara oprire, nu cand iti "mai curge putin".

Cand curge sange putin, inseamna ca se va oprii f curand.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi corect informata trebuie sa afli pentru a sti/cunoaste ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM sau din ORICE si cu atat mai putin sa se nasca asa pur si simplu... din NIMIC (cand lipseste sperma), asa cum isi inchipuie inca multa lume. Orice fata si baiat indiferent de varsta lor, care sunt in momentul inceperii vietii sexuala, ar trebui sa fie deja foarte bine informati, ca sa cunoasca foarte exact intregul procesul al procreerii, prin care este conceputa o noua forma de viata.
Inainte de momentul inceperii vietii sexuala, trebuia sa fi stiut deja ca sarcina se poate forma numai in situatia in care, in mod cert si sigur exista cele 2 conditii absolut necesare in acelasi timp si anume :
1-) In primul rand trebuie stiut faptul ca femeia poate sa ramana insarcinata numai in cazul in care actul sexual (sau masturbarea) are loc in 1-a sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. Deci sexul este intretinut inainte de ziua ovulatiei, sau are loc fix in ziua ovulatiei, al aparitiei OVULULUI VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma. NU poate sa provina si din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI in cazul in care in mod cert /sigur (si obligatoriu) sperma ajunge IN VAGIN, indiferent care ar fi cantitatea de sperma sau locul din interiorul vaginului.
Daca NU exista SPERMA, atunci NU exista nici SPERMATOZOIZI si in acel caz fiindca NU se poate produce procesul de fecundare a OVULULUI VIABIL, reiese cat se poate de cert si de clar ca NU poate sa ia nastere sarcina. Deci, atunci cand lipseste sperma, femeia NU poate sa ramana insarcinata chiar daca este in perioada fertila a ciclului menstrual. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă era protejat iubitul, e bine.
De rămas, probabil a rămas plăcut impresionat dacă i-a făcut plăcere.

| Sofer a răspuns:

Nu ai rămas, dacă actul a fost protejat.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca avea prezervativ cum putea sa-si dea drumul in tine? Grea este aritmetica cu cuvinte.

| Michaeel a răspuns:

Dacă nu si-a dat drumul atubci nu sunt șanse prea mari sa fii rămas însărcinată.

| MValentin a răspuns:

Daca sunteti siguri ca nu si-a dat drum in tine si ca prezervativul a fost intact la terminare nu e posibil, o zi buna!

| Andreea930 a răspuns (pentru MValentin):

A fost intact, da, mersi la fel