| AestheticPerf a întrebat:

Imediat fac 18 ani si probabil din cauza varstei parca simt nevoia sa fac sex. Faza e ca vorbesc cu 2 fete, pe una o cunosc de mai mult timp decat pe cealalta. E frumoasa, draguta, nu e rusinoasa si pot vorbi cu ea de toate, mi-a zis ca ea ar face sex daca ar avea un iubit si a zis ca ea ar fi cu mine impreuna, i-ar placea asta, dar nu o sa profit de asta doar ca sa fac sex deoarece sunt sentimente la mijloc, dar in afara de asta sunt atras de ea, imi place de ea. ( e in clasa a XI-a ) Insa si de a doua sunt atras parca si fiind clasa a 12-a, urmeaza sa plece la facultate si la distanta e greu. Si cea de a doua a spus ca ar fi cu mine, doar ca nu ne cunoastem. Dati-mi un sfat va rog frumos. Nu vreau sa imi bat joc de oameni, ori o sa fiu cu unua, ori cu niciuna. Nu vreau sa ma joc cu sentimentele oamenilor sau sa profit doar pentru sex. Sincer parca ceva imi spune sa o aleg pe prima, dar nu stiu de ce. Dar ceva imi spune ca sa am rabdare, sa o astept pe cea de a doua sa fie hotarata sa vrea sa ne comportam ca un cuplu. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Vorbeste cu prima, poate iese o relatie frumoasa, dar nu te mai gandi la lucruri intime, gandeste cu capul de sus. Alege cu inima, cea care se comporta mai ok cu tine pe ea sa o alegi, sa nu devii carpa nimenui.

| AestheticPerf explică (pentru MadalinG99):

Normal. De asta am zis ca nu vreau sa fiu cu cineva doar pentru sex. E foarte bine e um ai spus, multumesc frumos. Daca mai ai alte adaugari care m-at putea ajuta in aceasta situatieesc, spune-mi-le, mi-a placea sa le citesc.happy Multumesc mult, oricumbig grin.

| MadalinG99 a răspuns (pentru AestheticPerf):

Uite, eu vorbesc cu o fata de aproape 2 ani, la noi nu merge totul atat de bine. O iubesc enorm, deci enorm pentru mine ea inseamna totul si m-as da peste cap doar ca sa ii fie ei bine, dar parintii ei nu sunt deloc de acord iar ea incepe sa devina distanta fata de mine, dar eu totusi o astept si sper sa fie bine. Urmareste care fata este mai atasata de tine, care iti arata mai multe sentimente, care zambeste atunci cand te vede.

| AestheticPerf explică (pentru MadalinG99):

Ai dreptate in totalitate, si sper sa iti iasa si tie totul bine. Multumesc enorn si sanatate si toate cele bune, Doamne ajuta!

| MadalinG99 a răspuns (pentru AestheticPerf):

Si da, cand esti sigur, vezi sa nu scapi, adica sa ai rapid rezerva incat sa nu suferi dupa un raspuns negativ, dar nu cred ca va fi cazul. Apoi lasa sa mearga totul de la sine, sa nu pari obsedat de ea ca apoi ea se va plictisi de tine, sa nu uiti de flori, iesiri, surprize, dar nu in exces.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent pe care ai alege-o, nu uita sa folosesti intotdeauna prezervativul, pus inainte de a incepe partida sexuala, pentru a proteja fata, de o posibila sarcina.

| AestheticPerf explică (pentru Violleta2022):

Desigur. Nu vreau sa o fac fara prezervativ. Multumesc pentru raspuns.