| mmhhhrrrrr12 a întrebat:

Buna TPU.
Imi place de la inceputul anului de un baiat,dar nu i-am aratat nimic niciodata,ba chiar l'am ignorat ca sa nu spun ceva penibil.
Ieri am fost cu toata scoala pe un teren de fotbal unde baietii au jucat fotbal,dupa am inceput sa iau semnaturi pe maini de la toti de acolo:si profii, mi'au dat semnaturi, iar profu' de desen mi-a scris pe mana"Sa aveti bafta la peste "(baieti)laughing))).MA PLIMBAM PE TEREN SA VAD CINE NU MI'A DAT SEMNATURI SI IL VAD PE EL (mai eram cu o fata ) si ne'a intrebat :Aveti mancare?laughing)..si i-am spus :"nu", da' avem bani ..si m-am dus la magazin si am luat ceva, mai eram cu niste fete si niste baieti si am inceput sa mancam (a venit si el )si mi-a dat semnatura de 5 ori pe mana si unu mai special...:***
AZI la scoala (suntem in saptamana altfel si facem ce vrem, iesim cand vream afara.)el a intrat in mine si dupa am plecat in clasa ...stateam pe ask pe tel si vine dupa mine si imi spune"ce faci,stai pe ask,da ia sa intru si-o eu,ce numai tu? si mi-a lasat o intrebare "ce faci",a trimis'o de doua ori.
Mai tarziu,aveam nevoie de patafix si profa m-a trimis pe mine la el (fix in clasa lui!),am intrat si am intrebat fetele daca au niste patafix,da' cand am intrat si baietii si fetele au zis:OOOOOO!(facand referire la elwinkingsi cat vorbeam cu fetele el m-a piscat de picior si a inceput unu iar :"ooooo"si m-am enervat si i-am tras o palma :dupa am plecat si se auzea pe hol"asta-i rea si perversa (ce penibil!)
precizez ca inainte am fost sa iau o radiera de la ei si imi zice baitu asta :am eu o radiera!, eu"pai da-mi"(si si'a desfacut bluza de tot )
ma place? Pentru cA PANA ieri nu ma mai bagat in seama decat foarte putin cand facea glume cand stateam la pregatire.
Ma place? Prietenele mele zic ca da, dar nu stiu...
voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ooooo! L-ai dat gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu cred ca te place, altfel ar fi fost indiferent, nu te-ar fi bagat in seama atata. De obicei atunci cand un baiat e indragostit se da in stamba, face orice sa iasa in evidenta si sa fie observat de fata in cauza. Daca tu pana acum il ignorai cum ai fi vrut sa te bage mai mult in seama? Voiai sa vina el la tine mereu sa inceapa discutia? Ar fi cazut el in penibil sau cel putin asa cred ca gandeste... Momentan sunteti intr-un stadiu in care glumiti si va simtiti bine impreuna dar ceva frumos poate fi intre voi daca o tineti tot asa si daca ai un pic de rabdare! Nu trebuie sa tii seama de ceea ce spun sau cred ceilalti. Cand iubesti nu iti pasa de gura lumii, ci de persoana de langa tine. El e important, tu esti importanta, voi sunteti importanti si nu barfele sau mistourile jalnice facute de ceilalti. Ei incearca doar sa va tachineze sau sa faca niste caterinca. Nu lua in serios sau in nume de rau ^.^ Pace si iubire!

| Fernando9Torres a răspuns:

Buna.Citeste tot happy
Parere de baiat:
Ar putea sa te placa,sau poate ca si-au dat ei seama ca tu il placi, si de aia poate, au facut sunetele alea de imperechere, iar tu nu ar fi trebuie sa ii dai o palma(chiar daca merita) pentru ca baietii au un comportament ciudat de a atrage atentia "sexului frumos"(te pisca de fund/picior, te trage de par, mai rar dar se intampla)mai ales in vremea scolii generale(cls 5-8) cand nu prea stii sa vb cu o fata pana in clasa a 8-a.Ce sa zic,cel mai bine ai face daca ai vorbii mai mult cu el,sa faci rost de nr lui, si pana la urma sa afli DA sau NU!
P.S: Chestii d-astea nu poti sa le afli de pe net, deoarece fiecare ai un "comportament" special cand vine vorba de atractie, si nici chestii de agat nu poti invata de pe net, asta-i viata.
Bafta!