| PintiliMihaita a întrebat:

Imi place de o fata extrem de mult,de cand a inceput sa imi placa de ea nu mi-a mai pasat de alte fete,ea nu a vrut sa stea cu mine atunci,dar acum imi pare mai schimbata,vorbesc mult cu ea,si ea ma baga in seama de obicei nu eu,tin sa subliniez ca e foarte sensibila si e cam greu de abordat cand vine vorba de dragoste, vreau si eu parerile voastre.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| BeiibiicMiic a răspuns:

Spune-i ceea ce simti pentru ea,intreab-o ce simte ea pentru tine,daca intr-o zii veti fii mai mult ca amici,dar,ia`o incet,intai,devii cel mai bun prieten al ei,o lasi sa isi faca un iubit,iti va zice prin ce trece{daca va suferi,daca va fi bine, daca va vrea sa il impresioneze etc...}, te va intreba ce sa faca, din cand in cand, fiindca esti baiat; si asa se va atasa de tiine, cel putin asa a fost la unu din amicii mei.

8 răspunsuri:
| Andreutza184 a răspuns:

Incearca sa ii spui pe ocolite ceea ce simti prin complimente, vorbeste cu cea mai buna prietena a ei si spune-i ce simti pentru ea si spune-i sa te ajute... ofera-i din cipsuri cand cumperi si invit-o afara.

| PintiliMihaita explică (pentru Andreutza184):

Poi vorbesc cu sora ei, dar in zadar, ea incearca dar nu prea reuseste, vad eusad

| Andreutza184 a răspuns (pentru PintiliMihaita):

Pai poater sora ei incearca sa o protejeze de baieti....mai bine vb cu cea mai buna prietena a ei.Te va ajuta daca ii spui exact se simtii pentru ea.

| Simplyy a răspuns:

Vorbeste cu ea! Spune-i ce simti, si ea s-ar putea sa simta acelasi lucru, sau arata-i ca o placi! Impresioneaz-o cu ceva. Bafta!

| PintiliMihaita explică (pentru Simplyy):

As vrea eu sa fie asa de usor... daca vin cu subiectul ca o plac sau altceva il ocoleste si aduce vorba de altceva.

| PintiliMihaita explică (pentru Simplyy):

As vrea sa fie asa de usor, e f greu de impresionat iar cand vin cu subiectul ca o plac treage spre absurn, adica aduce vb de altceva, parca nu ar vrea sa auda, OARE AM VRE-O SANSA?

| PintiliMihaita explică:

Nu e asa simplu, e foarte greu de impresionat iar cand aduc vorba ca o plac evita subiectul, nu stiu ce sa fac, uneori ma gandesc ca nu am nici o sansa.Eu mai astept pareri dar cred ca o sa incer cum a zis BeiibiiMiic.

| PintiliMihaita explică:

Wow ma scuzati ca m-am repetat, sunt membru nou si nu prea am experienta