| ciufuliiciii a întrebat:

imi place de un baiat de la acelasi liceu cu mine, cu un an mai mare, am vobit pe facebook si ne-am cunoscut, iar saptamana trecuta el si-a bagat intr-o rel. apoi cu o zi dupa incepuse sa-mi faca complimente, si cand ne-am intalnit la scoala m-a luat asa frumos de mana,( atunci ne vazusem prima oara face to face ) si ziua urmatoare la fel ne-am intalnit si m-a pupat de obraz happy, faza e ca o prietena mi-a spus ca a fost cu el si a parasit-o pentru una mai mica cu care crede ea ca e si acum, si culmea acum tot liceu stie ca-l plac si ma simt naspa, nu stiu ce sa fac... Dar in orice caz imi place de el din ce in ce mai mult love struck Vreo parere?

2 răspunsuri:
| IulianDBI a răspuns:

Ideea este ca nu conteaza ca e intr-o relatie, daca el te place pe tine, daca si tie iti place de el, lupta pentru ceea ce vrei, nu lasa nimic sa iti stea in cale, eu zic sa iti iei inima in dinti si sa ii zici ca i-l placi

| alexa2829 a răspuns:

Daca iti place asa mult acel tip eu zic sa faci tu primul pas, intreaba-l daca s-a pus cu acea fata si de ce ti-a mai dat sperante, Intreaba-l daca vrea sa fie cutine! simplu