| Ems a întrebat:

Imi place de un baiat din bloc, cei drept nu vorbim. M-a salutat o singura daca cu ceva timp in urma, dupa aia nimic. S-a intors din drum cand erau altii in spatele lui ca sa-mi tina usa, imi saluta parintii de la un timp. O data eram cu mama in bloc la parter, mama vb cu o vecina si a venit si el si ni s-au intalnit privirile, nu prea am putut suporta "tensiunea" si nu m-am mai uitat. Mama a terminat de vb si eu deja incepusem sa ursc scarile si el o intreaba pe mama daca urca cu liftul desi stie f bine ca niciodata nu urcam cu liftul. x( Alta data cand veneam spre masina am vazut un grup de baieti in spatele altor masini. Unul dintre ei era mai in fata si puteam sa-l vad (pe restul nu, din cauza masinilor) purta ochelari si se uita la mine. Cand m-am apropiat de masina sa urc, el (cel de care imi place) s-a urcat pe un gard si se uita tot la mine ( cum spuneam ceilalti nu ma puteau vedea si nici eu pe ei, stateau cu fundul pe gard)si cand mi-am intors privirea spre el, ne-am uitat 1 sec unul la altul si a coborat de pe gard. In general cand sunt in apropiere se uita in alta parte, prietenii lui se uita la mine el nu. thinking cateodata se intampla. Ce credeti, ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| lavinia1302 a răspuns:

Hey eu cred ca te place. Insa e timid...clar.
Uite aici:
""EL:
Isi aminteste mici detalii pe care le-ai mentionat in conversatii intamplatoare, de exemplu, ca nu-ti place vanilia. S-ar putea sa fii surprinsa ca va aminti acest lucru la cateva saptamani dupa ce tu ai rugat-o pe prietena ta sa cumpere orice alt fel de inghetata. Nici n-ai remarcat ca era si el in zona... Vocea lui se schimba cand ti se adreseaza. Poate ca spune tuturor „Salut!", dar „Salut!" adresat tie suna putin altfel...

Uneori se uita direct in ochii tai. Ochii lui devin mai prietenosi cand se uita la tine. E ceva subtil, dar iti vei da seama daca vei fi atenta! S-ar putea ca, de fapt, in mod inconstient sa stii acest lucru: e ceea ce te-a facut sa incepi a te intreba daca te place...

Cand e langa tine sau cand vorbeste cu tine, privirea lui se plimba in jurul fetei, apoi se opreste iar in ochii tai... Daca se uita insistent la buzele tale, fii sigura ca se intreaba cum ar fi daca te-ar saruta! Prietenii lui incepi sa-ti puna intrebari despre el – daca l-ai mai intalnit sau chiar ce parere ai despre el. Incearca sa se asigure ca l-ai remarcat si ca te simti si tu atrasa de el!

Daca prietenii lui iti dau mai multa atentie dupa ce el s-a uitat insistent la tine ar putea fi un semn ca esti pe lista lor de subiecte „de dezbatere".

Prezenta ta ar putea avea ca efect unele schimbari in comportamentul lui. Aceste schimbari sunt indiciul ca te place! E mai nervos decat de obicei? Ar putea fi doar emotionat, ceea ce nici un baiat nu suporta sa se creada despre el!

Se uita la tine insistent, dar cand te-ai intors spre el, deja se uita in directia opusa? Ar putea sa fie timid... si sa incerce sa-si ascunda intentiile. In acest caz va trebui sa preiei tu initiativa! Incearca un contact fizic? Sa te gadile sau sa te tranteasca in zapada? In mod sigur isi doreste mai mult... De mici, baietii simt nevoia unui astfel de contact fizic, chiar daca este, la inceput, doar o joaca.

Desi nu are niciun motiv sa fie suparat pe tine, vorbeste cu toti ceilalti, numai cu tine nu. Probabil e foarte timid! Se inroseste puternic cand vorbesti cu el? Bingo! Poti sa-l iei acasa!""
Parerea mea este ca unele chestii care le-ai zis tu se regasesc in acest articol. Si multe alte lucruri care nu trebuie sa fie intr-un astfel de articol pentru a-ti da seama ca te place

Dar vezi ca trebuie sa fii si tu mai indrazneata. Daca el nu te saluta, saluta-l tu si vezi cum reactioneaza. De la un simplu salut poate la un moment dat veti incepe sa vorbiti una alta si asa va veti imprieteni (astfel poate va mai capata si el tupeu).

Multa bafta :*
P. S. nu stiu dc nu s-a postat asa din prima big grin

7 răspunsuri:
| BlackHorse a răspuns:

Cam da happy, doar ca o fi un pic mai rusinos. Am un sfat cam universal pentru fete. Fa-l cumva sa te ajute, iar la sfarsit sa ii multumesti cu un pupic si vezi cum reactioneaza. In plus asa afli daca chiar te place in functie de cum ar trata problema ta in care ai nevoie de ajutor, si dupa cum spuneam happy... dupa cum reactioneaza de la pupuic. Bafta si sper sa reusesti sa il cuceresti.

| vaa a răspuns:

Daaa!
te place love struck!
norocoasohee hee.
Vb cu elhee hee.

| kiwii a răspuns:

Avand in vedere comportamentul pe care il are in preajma ta, e posibil sa te placahappy. Dar probabil ii erusine sa vorbeasca cu tine. Data viitoare cand vi se mai intersecteaza privirile, zambeste-i, ca sa iti inteleaga si el intentiile.Sau,daca poti si vrei, baga'l in seama cand se va ivi o oportunitatewinking
Succeswinking

| lavinia1302 a răspuns:

Hey eu cred ca te place. Insa e timid...clar.

Uite aici:
happy
Parerea mea este ca unele chestii care le-ai zis tu se regasesc in acest articol. Si multe alte lucruri care nu trebuie sa fie intr-un astfel de articol pentru a-ti da seama ca te placewinking

Dar vezi ca trebuie sa fii si tu mai indrazneata. Daca el nu te saluta, saluta-l tu si vezi cum reactioneaza. De la un simplu salut poate la un moment dat veti incepe sa vorbiti una alta si asa va veti imprieteni (astfel poate va mai capata si el tupeu).
Multa bafta :*

| iuandfto a răspuns:

Am un sfat. Leagal de pat si voleazal. O sa fie micul tau slujitor.

| iuandfto a răspuns:

Deci scuze pentru raspunsul anterior. Sincer te place dar ar trebui sa fi mai indrazneata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da vb cu el