| vanilivanessa a întrebat:

imi place de un baiat si cred ca si el ma place.iesim impreuna si vorbim des. recent nu stiu cum vorbeam de zile de nastere iar eu i-am zis cand e ziua lui iar el ma intreaba : de unde stii? apoi i-am spus cati kilometrii sunt pana unde locuieste el si unde locuieste.m-a intrebat iar de unde stiu! i-am zis ca stiu si eu pur si simplu.ne privim foarte lung atunci cand ne intalnim si amandoi facem ce zice celalalt! oare si-a dat seama ca il plac? voi ce credeti?
aseara am aflat o veste socanta.am vorbit cu el si mi-a zis ca vorbeste cu iubita lui. sunt de vreo o luna -doua luni impreuna.am simtit cum m-ar injunghia cineva cu un tarus direct in inima! ce sa fac? sa ii spun ca il plac? sau sa astept pana se desparte si atunci sa profit de moment.stiti voi unii baieti sufera dupa despartire daca fata il lasa! de aseara nici nu mai mananc nu mai fac nimic nu am chef ma gandesc tot la el si atat. oare de ce nu refuza intalnirile? ne-am intalnit de multe ori pana a stat in tara? oare de ce nu mi-a zis ca are prietena? si-a dat oare seama ca il plac? sau care ar fi motivul? xe sa fac? ajutati-ma va rog!

9 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Si-a dat seama ca il placi, a vrut sa vada daca esti geloasa, este evident si el te place!
Alege momentul oportun si spune-i ceea ce simnti pentru el.

| vanilivanessa explică (pentru Zenit313):

Cand stiu daca e momentul oportun? m-am gandit sa ii spun peste 5 luni chestia asta in fata nu prin intermediul facebook skype doar ca mi rusine si nu il pot privi in ochi chiar daca il iubesc

| Vix999 a răspuns:

Din punctul meu de vedere lucrurile stau asa : a iesit cu tine ca sa te testeze. Sa vada cum esti. Nu ti-a spus ca are iubita pentru a nu incurca cu ceva procesul.
A vrut sa vada daca vrea sa ramana cu iubita lui sau o lasa pentru tine. S-a hotarat sa stea cu ea, motiv pentru care ti-a adus si tie la cunostinta de existenta ei.
Sau vrea sa stea cu amandoua si a asteptat sa iti spuna pana in momentul in care a simtit el ca tu chiar il placi si ca este posibil sa accepti sa stai cu el chiar si daca mai are pe una.
Oricum ar fi, vestile nu sunt bune pentru tine.
Lasa-l in pace si cauta-ti altul care nu se joaca cu tine.

| SisMusic a răspuns:

Probabil nu ti-a spus de iubitalui pentru ca te credea doar o prietena buna si nu credea ca il placi!
Totusi cea mai sigura cale ar fi sa astepti sa se desparta de fata respectiva dar cat este inca cu ea sa stai aproape de el si sa nu-i spui ca fata aceia nu te merita sau chestii de genul care poate sa ii dea de inteles ca tu il placi!
Trebuie sa il sustii in relatia pe care o are cu fata respectiva si el atunci va avea mult mai multa incredere in tine stiind ca tu il sustii chiar si cand e vorba de alta fata oricum pana la urma o sa se desparta de fata respectiva si tu o sa fii mai mult decat o prietena pentru el!happy
Bafta in continuare!winking

| DOARoVIATA a răspuns:

Eu zic sa continui sa vorbesti cu el si cand se desparte de prietena lui combinate cu el (daca continuati asa in o imdediat ii da papuci )
p.s.:sigur si-a dat seama ca il placi tongue
funda:X

| DarkAleka a răspuns:

Pai posibil sa isi fi dat seama ca il placi, dar e posibil sa nu stie cum sa se desparta de prietena lui, daca este un baiat cu bun simt si de treaba sigur nu isi doreste sa o raneasca pe iubita lui, poate ca nu stie nici el ce sa faca, eu zic sa ii dai un impuls si sa il intrebi daca el chiar o iubeste pe tipa, si in functie de fata lui cand iti da raspunsul si cum vorbeste si daca spune da sau nu iti vei da seama, incearca sa il ajuti daca nu stie ce sa faca:*
Bafta:*!

| vanilivanessa explică:

Unii spun sa ii zic unii spun sa nu ii zic.ce sa fac?

| Zenit313 a răspuns (pentru vanilivanessa):

Daca nu ii spui ce simnti, nu o sa stii niciodata.
Daca ii spui, o sa stii adevarul si nu ai nimic de pierdut happy

| Aditza_Chelaru_1994 a răspuns:

Spune-i ca esti fiarta dupa el tongue