| EllaChanLove a întrebat:

Bună, TPU! Îmi place foarte mult de un coleg de clasă, dar nu ştiu dacă şi el mă place. Vorbim foarte mult atat pe messenger cat si la scoala. Glumim mult si ma simt bine in compania lui. Uneori face haz de faptul ca sunt scunda, ne intelegem foarte bine. Problema vine ca uneori aduce in discutiile noastre vorba si despre alte fete "ce bine arata x" şi eu mă simt foarte prost. Adică, mă răneşte... El nu e ca ceilalti baieti, nu imi face complimente cu privire la aspectul meu. Noi stam mult impreuna, dar sunt unele momente in care sta si cu alte colege... Probabil mă vede doar ca pe o prietenă, dar ce aş putea să fac ca să mă vadă ca mai mult decât o prietenă? cum să procedez? Răspunsuri, vă rog!

Răspuns Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa faci tot posibilul ca prin ''arsenalul'' nonverbal de care dispuneti voi fetele sa incerci sa-l faci sa inteleaga ca tu ai fi cea mai potrivita persoana de a face un cuplu cu el. Si la urma urmei, din moment ce sunteti atat de apropiati ca si prieteni, ar trebui sa-ti faci curaj si sa-l inviti tu sa iesiti la o plimbare doar in 2, pe jos sau cu bicicletele, cu rolele, la un film/spectacol, etc. etc. In functie de raspunsul privind o eventuala plimbare sau in functie de modul in care se comporta in cazul unui accept, iti vei da singura seama daca atractie sentimentala fata de persoana ta exista si daca aceasta este reciproca. Succes!

1 răspuns:
| HentaiFan1998 a răspuns:

Invital la un suc,daca accepta(xd) e bine, dupa ce accepta, il intrebi daca te place in felul ala, daca nu, cutitul si venele se potrivesc mereu intr-o propozitie big grin