| Blackbarry a întrebat:

Buna TPU! Imi poate explica cineva de ce baietii ma tot parasesc cu motivul ca au gasit o fata mai frumoasa? Si pentru baieti care sunt aici, care e faza, de ce unora dintre voi va plac fetele slabe si cu forme mari? Adica eu sincer ma simt extrem de discriminata(nu stiu daca asta e cuvantul) cand vorbesc cu un baiat si ma face sa imi fac sperante si ma combin cu el ca doar peste cateva saptamani sa aud "am gasit pe cineva mai bun" (adica au gasit o fata mai frumoasa) si imi da block, de ce nu va mai plac unora dintre voi fetele naturale? Adica de ce va dati doar la fetele care au corp de modele si pe noi ne folositi doar pentru amuzament?
Va rog sa imi dati o explicatie dau funda(;´༎ຶٹ༎ຶ`)

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Daca intr-adevar pentru frumusete o fac, asta inseamna ca sunt supericiali, iar daca nu o fac pentru frumusete, asta inseamna ca au gasit pe cineva cu care rezoneaza mai mult si nu e nimic in neregula cu asta.

Sunt subiectivi pentru ca ei se uita la forma pe care o ai, nu conteaza ce gandesti sau ce faci.

Foarte important, tu iti creezi asteptari nu el sperante.

Unora nu le plac cele naturale pentru ca sunt superficiali.

O intrebare pe care ar trebui sa ti-o adresezi chiar tie: Cum sa nu ma las folosita de nimeni?

Mult succes!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este adevarat!
Baietii schimba usor fetele "usuratice", care sunt dispuse sa se culce cu ei, imediat cum primesc avansuri, dovedind ca sunt de "unica folosinta".
Daca te-ai pretuii si nu te-ai mai lasa usor agatata de baieti, cu siguranta ca ai fi mult mai apreciata si cautata.

| Dintrebare a răspuns:

Buna. Problema nu e la tine sau la aspectul tau fizic. Unii baieti se plictisesc foarte repede si isi pierd interestul. Felul in care aleg sa plece dintr-o relatie poate fi de multe ori deranjant, dar poti sa iei partea buna: ai scapat de un tip cu care nu te potrivesti. Incearca pe viitor sa fii si tu mai selectiva cu baietii si sa fii mai atenta la caracterul celui cu care dezvolti o relatie. Si cum zicea colega de mai sus, nu le oferi totul de la inceput. Asteapta putin sa vezi cu cine ai de a face si de abia apoi implica-te suta la suta.

| mihai69 a răspuns:

Imaturi.

| Răzvi42 a răspuns:

Ti-am lasat un mesaj privat.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci în primul rând nu trebuie să pui toți băieții în aceeași oală
Relațiile tale nu au mers pentru că ai pus sincer îți spun botul la niște vrăjeli ale unor băieți care doar te țineau pe post de jucărie
Tu în primul rând ca fată ar trebui să știi că gusturile nu se discuta unui băiat poate îi place o fată care arată într-un anumit fel altui băiat în alt fel și tot așa
Aceeași regulă se aplică și la fete
Și nu vreau să zic acum ceva rău nu vorbesc de toate fetele doar de majoritatea dintre ele totul în ziua de azi aproximativ este pe interes în relații ba că are mașină ba că ea arată nu știu cum sau el arată nu știu cum sau el are bani și stau cu el
În ziua de azi sincer și cuvântul te iubesc s-a pierdut
Dar sfatul meu pentru tine este să nu te lași imediat intimidată de un băiat sau să pui botul la vrăjeli și nu pune la suflet pentru că cu cât trece timpul și pui la suflet cu atât de mult mai tare vei suferi
Sper că te-am ajutat

| OldSoul a răspuns:

Pune-ti si tu poze reale cu tine, din cap pana-n picioare, sa vada baietii cum esti, si poate asa nu o sa te mai caute cei care te-ar parasi pe baza "formelor"

| Invictusman a răspuns:

Sunt dezorientați și imaturi, nu știu ce vor de la viata, pentru ei contează doar ambalajul nu și conținutul care e esențial.
Sunt influentati de "normele societății" și de anturaj, cu alte cuvinte se mai numește și,, efectul turmei ".
Sunt niște cocalari care nu cauta ceva serios, nu sunt interesați de relații serioase fiindcă asta implica maturitate și responsabilitate ceea ce la ei lipseste cu desăvârșire.
Nu generaliza, nu suntem toți la fel, unii mai cautam și caracter la o persoana, sinceritatea și modestia care sunt mai presus decât o tipa cu caracteristici 90-60-90 și care nu spala o farfurie, nu face mâncare sau treaba în casa.
Ăștia sunt superficiali, și fără caracter și cei 7 ani de acasă, te folosesc pana apare o fata mai frumoasa și apoi te arunca ca o cârpă și uita toate momentele petrecute împreună, pentru el/ei ai fost doar "roata de rezerva".

Data viitoare încearcă sa ii cunoști mai bine înainte sa spui,, da ", nu te lasă dusa de val, de vorbele lor frumoase și ipocrite fi mai atenta cu cine te încurci, din astfel de situații ar trebui sa iei o lecție și sa nu mai repeți aceleași greșeli, nu uita" faptele contează nu vorbele, vrăjelile ".

| ania a răspuns:

Pentru ca faci sex cu ei fara casatorie.

| Blackbarry explică (pentru ania):

Dar nu m-am culcat cu ei! ಠ_ಠ

| Mopmop a răspuns:

Este doar un motiv. Pentru o relatie e important si sexul. Asa incat dupa o perioada de tatonare trebuie sa ii oferi oportunitatea de a face sex cu tine. Daca in timp ajungeti sa faceti dragoste asta e alta poveste...