| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am avut un contact sexual în urma căruia am luat escapelle, în 16 mi-a venit menstruatia care era destul de abundenta si normală, a ținut si 4 zile+zilele cu scurgeri maronii de după, la 22 de zile de la contact am facut un test de sarcină cu prima urina de dimineata si era negativ,însă acum am dureri de cap,dureri abdominale, ameteli si uneori stare de greață foarte ușoară, ce părere aveți?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa te prezinti la medicul de familie pentru a fi consultata si pe baza diagnosticului stabilit sa-ti prescrie tratamentul de urmat. Poti sa te prezinti la consultatie fara nicio retinere, fiindca existenta chiar si a unei sarcini pur ipotetice este cu totul exclusa in situatia prezentata. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Vizitează un medic.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Folosiți prezervativul data viitoare, corect, și de fiecare data!