| MonicaStardust a întrebat:

In clasa a 5-a m.am indragostit de un baiat. In vacanta de vara el a plecat la bunica lui si am to vorbit prin mesaje si chestii. Cand s.a intors, l.am surprins cand lua o alta fata in brate si altele. Ne.am despartit, numai ca el fiind colegul meu de clasa, nu am vrust sa trezesc suspiciuni si am ramas prieteni. Intre timp a inceput sa imi placa din nou de el, dar nu sunt sigura daca el ma mai place ( adica nu vrea sa iasa cu mine afara dar cand iesim de la scoala ma baga cu capul in zapada, radem, ba chiar m-a impins intr-un gard si nu ma lasa sa plec si era ff aproape de mine...).
Vreau sa fiu din nou cu el dar nu stiu daca ma mai place. Ce sa fac?

14 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Mai presus de vorbe sunt faptele.Incearca mai intai faptele, incercand sa-i transmiti prin limbajul corporal iubirea pe care i-o porti. Dupa aceea, ii poti spune ca il iubesti si ca il vrei inapoi.Bafta!

| 99maria a răspuns:

Buna. nu e bine sa tii doar pentru ine ce simti pentru el. si eu am patit asa si am pierdut multe. nu trebuie neaparat sa fii directa daca nu vrei. trebuie sa ii dai de inteles is o sa fie si mai dragut asa. de exemplu zambeste intr-un mod dragut cand va intanliti, cand e cu spatele la tine atingel in asa fel ....prieteneste pana el o sa te intrebe deca il placi iar tu pe ocolite ai sa-i dai de inteles ca da si asa el o sa vezi daca si el te place. funda? te rog

Răspuns utilizator avertizat
| UnCorpSanatos a răspuns:

Intreaba-l ce parere ar avea despre o relatie serioasa cu tine daca e capabil de asa ceva la 11 ani laughing, cel mai socant pentru el ar fi sa mergi intr-o zi si sa il pupi pe obraz sau daca esti mai curajoasa pe buze asa din senin. Succes big grin

| soricelulRulz a răspuns:

Sincer eu zic sa te calmezi adica ai 10 ani, esti doar un COPIL bucurate de copilaria lasa dragostea pentru atunci cand vei fi mai mare macar pana pe la 14 ani pana atunci taiesteti viata de copil

| FashionQueen a răspuns:

Arata-i prin gesturi ca si tu il placi, iar daca iti raspunde la fel e foarte bine inseamna ca si el inca te mai place. :* Vorbeste cu el deschis si spune-i tot. Bafta!

| bibylyka a răspuns:

Vorbeste mai des cu el si flirtati intr-un mod clasic. Daca iti raspunde la flirt te place, daca nu, NU.Scuze,da' mi se pare cea mai tare idee desi pare nasoala.

| Adrianageorgiana a răspuns:

Iti dau un sfat si sper sa il urmezi..Baietii sunt rai..La inceput sunt de treaba si dupa se vad cu o alta fata.Cel mai bine e sa.l uiti, treci peste, si va veni timpul cand o sa.l gasesti pe cel potrivit! happy

| MonicaStardust explică:

Nu stiu ce sa fac pentru ca ma cam evita. Vorbeste mereu de o colega de clasa care cica " e buna la toate" ( cu acea colega de clasa a fost acum mai mult timp si vrea sa se impace cu ea). Nu stiu ce sa mai cred. Ma zapaceste copilul asta! Ba vrea sa se impace cu mine ( imi zambeste, glumeste etc...) ba vrea sa se impace cu celalata ( care apropo ea nu mai vb cu el ptc ea e o pitipoanca si el e mai cumintel sa zic asa). De fiecare data cand il aud ca vb de ea imi vine sa.i dau una, dar si sufar. D.aia nu sunt convinsa ca ma place...
Ce sa fac?

| daniel957 a răspuns:

Sa nu te impaci daca te agreseaza

| bianca2929 a răspuns:

Eu spun sa lasi tot trecutul in spate si zii ca il placi din nou si in cel mai rau ca te va crede curva eu zic sa incerci findca unii baieti chiar inteleg o fata poate e unul dintre acei baieti.

| bianca2929 a răspuns:

Spune-i din nou ce simti si daca nu asta e dar spune-i fata in fata doar voi si nu-l lasa sa glumeasca pe acest subiect si daca raspunsul lui e negativ atunci rogal frumos de dragul prieteniei din trecut sa nu mai spuna ce ati vorbit si cand ii spui nu te mai gandi la trecut.

| Maxenu a răspuns:

Spune-i ce simti, doar asa vei afla!

| Alexuutzuu_Alex_1995 a răspuns:

Dragostea cu forta nu este buna.:*