| Oana7819 a întrebat:

In data de 10 Septembrie am întreținut relatii sexuale neprotejate prietenul meu nefiind sigur de ce s-a intamplat, mi-a adus pastila de a doua zi si am luat o dupa 19 ore de la contactul sexual. In data de 13 Septembrie mi-a venit ciclul, dupa calculele mele trebuia sa imi vina in 16 Septembrie. E posibil sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pastila de a 2-a zi a fost folosita ABSOLUT INUTIL fiindca este determinat stiintific si medical ca ultimele 9-10(11) zile, adica cele situate inaintea menstruatiei sunt 100% NEFERTILE. In cazul in care sexul este intretinut in perioada ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual, sperma poate fi ejaculata IN VAGIN fara retinere de fiecare data fiindca formarea sarcinii in aceasta perioada este 100% IMPOSIBILA. Folosirea acelei pastile blestemate si nenorocite intr-un moment in care formarea unei sarcini este absolut IMPOSIBILA reprezinta o grava si crasa IRESPONSABILITATE, fiindca ti-ai batut joc de organismul tau pe termen lung. Dereglarile privind ciclul si menstruatia care se vor manifesta/vor urma si se vor produce in urmatoarele multe luni in mod sigur iti vor provoca stari de stres si ''dureri de cap''dintre cele mai greu de suportat. Si totul dintr-o prostie ce putea fi evitata. Multa sanatate ca in mod sigur vei avea nevoie de asa ceva!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu.