| Tupeuuuuuuuu a întrebat:

In momentul de fata sunt intr-o situatie foarte grea.Nu cu mult timp in urma m-am despartit de prietenul meu, consider ca a fost vina lui, eu i-am oferit toate sansele sa fim impreuna iar el nimic.

Dupa ce ne-am despartit, motivul fiind din cauza parintilor,am auzit barfe, mai mult sau mai putin adevarate,din partea prietenilor lui.

Zile intreci m-am gandit la el, si la clipele petrecute impreuna,desi relatia nu a durat foarte mult, m-am atasat suficient!

Nu cu mult timp, am cunoscut un baiat, de fapt il cunosteam doar ca nu prea am avut noi asa discutiii.Am inceput sa vorbim, si la un moment dat ne-am combinat. Baiatul asta e un fel de cunostiinta cu fostul meu prieten dar sunt diferiti.

Relatia mea cu actualul decurge bine, nu ne certam,el este foarte intelegator, si este un baiat bun,l-a cunoscut si mama si este de acord sa ne vedem.

Mereu a existat o comporatie intre cei doi,nu stiu desii actualul iubit se poarta excelent cu mine, fostul a ramas undeva in inima mea, adica era mai interesat de mine si era mai gelos.

Acum cateva zile,fostul prieten a reintrat in vorba cu mine,m-a intrebat daca am prieten ca el vrea sa ne impacam, i-am spus ca da si pana la urma i-am zis si cine e prietenul meu.M-a rugat cu cerul si cu pamantul sa ne impacam, am vorbit pana dimineata, mi-a zis ca ii este foarte dor de mine si de clipele petrecute impreuna,si mai ales ca a fost un prost si a renuntat asa de usor,si uite ca acum am pe altul. Mi-a zis ca s-a schimbat,si ca vrea sa incercam din nou.

In suflet il am si pe fostul prieten chiar foarte mult,deoarece cu el am avut o relatie mai apropiata decat cu actualul,si bineinteles ca am dorit sa ii dau o sansa,dar nu am putut sa ma despart de actualul prieten care nu are nicio vina.
M-am impacat cu fostul prieten, dar l-am pastrat si pe actualul iubit,fostul stie chestia asta,si bineinteles ca nu a fost de acord din prima, mi-a zis sa renunt, sa mai stau doua zile cu el apoi sa.l parasesc,si normal ca nu am fost de acord,intr-un final am ajuns sa ne intelegem,el a acceptat dar cu conditia sa nu ma vada cu el si sa nu ma culc cu el.

Normal ar fi fost sa aleg unul dintre ei, dar inima nu m-a lasat sa renunt la iubit pentru fostul care poate o sa imi mai gresasca, am preferat sa dau o sansa si relatiei cu fostul iubit, si intr-un final sa aleg ce e mai bine, pentru ca o astfel de decizie nu putea fi luat in 2-3 zile.Consider, ca impacarea cu fostul este si o lectie pentru acesta,el "moare" cand vede ca prietenul meu vine pe la mine, cand putea el sa fie in locul acestuia,deci intr-un fel am vrut sa vada ce a pierdut, si ca lucrurile nu stau chiar asa cum crede el, in sensul ca daca a venit sa ne impacam eu nu pot sa uit ca mi-a gresit.

Intrebararile mele sunt urmatoarele : Considerati, ca alegerea facuta este una buna? Ce parere aveti despre "povestea mea "? Si ce sfaturi imi da-ti in relatia cu cei doi. Multumesc, anticipat!

12 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Copil trist tu sesizezi ca alergi dupa doi. parca ai fi o curva de lux. I'll doresti pe cel gelos deoarece iti da satisfactia de atentie.

uitate aici. o sa ramai cu cel gelos si o sa ti dea si o palma. o sa-i spuna aluia ca s-a culcat cu tine...

| sofisis a răspuns:

O tampenie. De fapt esti lasa si nu vrei sa iti asumi nici o responsabilitate. Stai culcata pe o ureche ca chiar daca iubitul tau afla, il ai pe astalalt care va ramane langa tine. O sa ajungi sa te lasa amandoi, dupa ce evident cu amandoi vei avea scandaluri si probleme.
Tu nu esti intr-o relatie cu nimeni de fapt. Iti pierzi timpul aiurea si iti mai bati joc si de oameni nevinovati. Poate fraierul ala de iubit al tau chiar tine la tine si crede in ceva frumos intre voi doi.
Iar fostul, daca e capabil sa accepte ca tu sa nu faci nimic cu el, doar asa sa aveti o titulatura cum ca ati fi impreuna, e un om fara pic de coloana vertebrala.
In locul lui te trimiteam in origini din prima.
Joaca-te cu focul, sa vezi ce misto e cand te arzi.

| Tupeuuuuuuuu explică (pentru sofisis):

Fostul accepta sa fiu si cu el si cu iubitul meu, dar a zis sa nu ma vada cu acesta impreuna sau sa ma culc cu el.Nu ai inteleswinking

| sofisis a răspuns (pentru Tupeuuuuuuuu):

Si mai amuzant atunci. Adica tu nu ai voie sa te culci cu actualul tau iubit pentru ca nu vrea fostul. WTF? Tu chiar nu vezi cat de ridicola este situatia asta a ta? Chiar nu vezi ca o sa iesi sifonata rau de tot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actualul prieten tine la tine si se poarta ireprosabil si, cu toate astea, ai ales sa il inseli cu fostul, in timp ce esti cu el.

Ce parere sa avem!? Esti un om de rahat, ce alta parere am putea avea? Daca erai tu in locul sau cum te-ai fi simtit?

| TeckTonik997 a răspuns:

Eu zic ca esti o c*rva. Sorry, parerea mea.

| trixiiie a răspuns:

Fată, mie îmi placi! Fără glumă, fără nimic, mie oficial îmi placi și te respect pentru decizia luată. De mult n-am mai văzut oameni de-ăștia.
Nu zic că e corect ce faci față de actualul prieten, dar până la urmă, dă-i naiba pe ceilalți, tu trebuie să-ți găsești fericirea.
Așa că faci bine ce faci.
Doar ferește-te să nu se afle.

| Iamnotme a răspuns:

Mai bine gândeşte-te şi alege unul dintre ei. Dacă alergi după doi iepuri, nu prinzi nici unul, ştii? Gândeşte-te bine care dintre ei te face mai fericită, care merită happy.

| caus3lov3ya a răspuns:

Mda. Ce sa zic. Bravo. Primul cuvant care mi-a venit in minte cand am inceput sa citesc a fost "curvaraseala". Dar explicand atat de inocent si frumos si scuzandu-te in acelasi timp, m-a facut sa renunt la prima impresie. Acum am alt cuvant in minte...dar nu il mai zic.

| xCriis a răspuns:

Spui ca fostul ti-a gresit, si te-ai rugat de el sa va impacati, dar el nu a vrut. (orgolios baiatul), insa desi tu esti cu actualul, fostul s-a razgandit si vrea sa va impacati iar tu ti-ai calcat pe orgoliu. Te inteleg perfect, am fost si eu in situatia de a alege. Nu e deloc bine, insa fostul ti-a gresit dar si-a dat seama. Ar trebui ca actualul sa afle acum de la tine, pana sa fie prea tarziu sa afle de la lume. si sa ramai cu fostul :p

| yoshmenarul a răspuns:

Nu prea e bine... stai cu 2... daca eram in locul la fostul, adio iti ziceam

| Elvis_Lia_Ali_Elvis_1993 a răspuns:

Da,a fost. Este foarte buna si cam trista. Sa nu va mai certeti si sa va inpacati!