| Hamed134 a întrebat:

In urma cu 7 luni am cunoscut pe cineva, am inceput o relatie care a durat 2 luni. Ne-am despartit si nu regret, pentru ca nu eram pregatiti pentru o relatie.
In schimb i-am promis ceva, luna viitoare in 20 e ziua sa de nastere si ma gandeam ca ar fi dragut cu ocazia zilei sale de nastere si ca tot se apropie si sarbatorile sa-mi indeplinesc promisiunea facuta.
Nu vreau sa interpreteze gresit, sunt genul de persoana care isi respecta promisiunile.
Acum intrebarea mea este:Ce sfat imi puteti oferi?
Sa-mi duc pana la capat promisiunea sau sa o las moarta? Ar fi ciudat pentru voi daca un om ar face acest lucru dupa ce nu ati mai vorbit de cateva luni?
Va multumesc pentru sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Las-o balta, ca-i cel mai probabil in alta relatie si risti sa-i strici ziua de nastere.

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Depinde despre ce fel de promisiune e vorba. Eu personal as face acest gest în anumite situații. Ori dacă am rămas amici, ori dacă sunt sigura ca nu va interpreta greșit nici sa nu i dau speranțe în cazul în care eu am pus punct relației, nici sa nu creadă ca sufăr după el sau caut pretexte în caz ca el a pus punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar ca e deplasat sa-i faci cadou dupa atata timp.
Poate vrei de fapt sa o iei de unde ati ramas?

| OctavianSps a răspuns:

Un mesaj cu o urare este de ajuns zic eu, si in functie de raspunsul lui vei stii ce sa faci mai departe. Poate te invita la petrecere sau poate o sa zica un simplu mersi. Succes.