| laviniabeluska11 a întrebat:

TPU! In urma cu doua luni am inceput sa vorbesc cu un tip pe facebook. El nu este roman, da s-a mutat in urma cu cativa ani aici, impreuna cu familia lui si mi se pare ca inca nu e prea obisnuit cu lumea de aici. In fine, in perioada in care am inceput sa vorbim, aproape ca incepea sesiunea. Pana sa incepem examenele, ne-am vazut o data. Adica el tot insista sa ne vedem si in cele din urma am zis sa ne vedem. Cum sambata era destul de naspa afara si iubitul prietenei mele era si ea la noi, am zis sa il invit la mine. A venit si a fost foarte dragut cu mine, m-a tratat frumos, ne-am sarutat, tinut in brate etc. Am mai vorbit dupa asta si era totul bine, doar ca nu aveam timp sa ne vedem din cauza examenelor. Intamplarea a facut, ca fara sa stim ceva unul de altul, ne-am intalnit pe strada. de doua ori si in acelasi loc. Cand ne-am intalnit prima oara, s-a comportat si mai dragut cu mine.A doua oara, eu eram foarte suparata si nu aveam chef de nimic si doar am vorbit, atat. Dupa ce s-au terminat examenele, mi-a scris si eu l-am intrebat ce face in week-end si daca vrea sa iasa cu mine si cu prietenii mei si a zis ca da. Ideea e ca amicii mei sunt genul de persoane glumete si l-ar fi facut sa se simta prost, iar eu am fost atat de inspirata in ceea ce priveste retargerea invitatiei, incat nu i-am mai raspuns la mesaje in seara aia. Ziua urmatoare m-a intrebat ce s-a intamplat si chestii si ma rog, m-am scos cumva.Peste cateva zile, am avut cu el o discutie foarte serioasa, legata de ce e intre mine si el. M-a intrebat daca eu vreau o relatie in care el sa fie catelusul meu, sa imi maseze talpile si sa faca numai ce spun eu sau vreau o relatie in care sa ne respectam unul pe altul. Si eram oarecum uimita de ce spunea pentru ca nu ma gandeam ca ar putea sa se implice cumva in ceva. S-a intamplat sa aiba un deces in familie si nu l-am stresat cu nimic, l-am lasat in pace, doar i-am zis cateva cuvinte ca sa ii arat ca imi pare rau si atat. De fiecare data cand imi pun o poza pe net, el imi comenteaza ca si cum am fi impreuna, dar noi abia vorbim de maxim 2 ori pe saptamana. Acum 2 zile, m-a intrebat noi ce suntem de fapt. Mi-a zis ca se intreaba asta mereu si ca nu stie ce sa-si raspunda. Si i-am zis ca nu stiu, ce stiu este ca il plac destul de mult si mi-a zis ca si el ma place foarte mult si ca vrea sa avem o o relatie serioasa, dar el are impresia ca mai vorbesc si cu altcineva( nu ca nu ar fi adevarat), in timp ce el nu vrea sa fie decat cu mine. S-a simtit deranjat ca atunci cand ne-am intalnit pe strada nu am vrut sa il pup, dar nu a fost asa. Eu pur si simplu credeam ca el nu vrea sa aiba tangente cu mine deoarece nu ma place si ca, fiind un baiat cu bun simt, nu vrea sa ma raneasca. Nu stiu de ce credeam asta. El imi tot spunea ca se simte fericit cu mine, ca si cum m-ar sti de ani de zile si ca ii place ca poate sa fie natural si deschis. Dar i-am scris ieri si nici nu mi-a raspuns... Nu stiu ce sa cred...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi şi cu tipul de acum 2 zile cum a rămas?

| immortalfaith a răspuns:

Prea multa drama.
Aveti 10 ani cumva?
Daca vrei sa fii cu el atunci fii cu el, daca nu, il lasi in pace

| armand69 a răspuns:

Nu doar femeile se joaca cu mintea barbatilor, se poate si invers.cred ca te manipuleaza