| Jack99 a întrebat:

Intrebare pentru fete, voi ce diferenta de varsta acceptati intre voi si iubitii vostri?

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

10 - 20 de ani hai ca au aruncat TNT alea, 3-4 ani ar fi varsta decenta intre el si ea. De ex mie imi plac alea mai mari ca mine dar nu imi fac sperante pentru ca anii se duc si ele nu sant asa atractive, tot mai bine o duc singur in viata

| Musca88 a răspuns (pentru mgtow):

Fa-te calugar frate sa stai in muntii bucegi la aura energetica sau ce e aia

| Ofiintă a răspuns:

De preferat ar fi să nu existe o diferență mai mare de 10 ani.

| alina2k18 a răspuns:

Astept cu nerabdare cat mai multe raspunsuri de la FETELE CU M IN buletinwinking
laughing
Otherwise, maxim 10 ani in plus si maxim 5 ani in minus.
Daca e sa aleg prefer unu mai in varsta, macar la ala sunt sanse sa fie umblat, sa stie ce vrea de la viata si de la o femeie, are cat de cat experienta fata de unul de 25 ani care probabil si-a trait viata pe net si e 0 la orice capitol laughing de la experienta cu femei pana la ''mai barbate hai la magazin dar sa fii cu portofelu plin ''winking
laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Mai pe scurt, să-ți fie tătic.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Haidi bre laughing nu vreau bosorog de 65-70 aniwinking
laughing
Acum zic in gluma ''ia-ti aspacardinu ca vin la tinewinking '', ala de 65 ani trebuie sa-l ia oricum laughing

| ancaval a răspuns:

Maxim 5-6 ani.

| CleanHeart a răspuns:

Sa nu treaca de 5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideal ar fi sa fim
nascuti amandoi in acelasi an, si diferenta sa fie maxim de cateva luni.
Dar hai, treaca de la mine. Accept sa fie o diferenta de maxim, dar maxim 2 ani.
La unu cu 10 ani mai batran decat mine nu m-as uita nici ca la un cct... partenerii trebuie sa fie compatibili din toate punctele de vedere, inclusiv acela al varstei.

Unul de 30 de ani nu poate sta cu o fata de 18-20, pentru ca avand varste diferite, au si dorinte diferite. Poate el vrea sa faca un copil. Ea ce face? Ii face copil la varsta ei? Si asta e doar un mic exemplu. Mai sunt multe altele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Unul de 30 de ani nu poate sta cu o fata de 18-20"
Sigur ca poate.Ea poate fi mai matura si sa fie amandoi pe aceeasi lungime de unda.Cat despre copil, nu, nu i-l face la 20. I-l face la 25.Sau la 27.Sau cand decid amandoi.Nu se poate numi un sacrificiu din partea lui.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma indoiesc ca una de 18-20 de ani ar putea fi atat de matura, in mare parte sunt copile cele de varsta asta, sunt abia impinse in viata, au de mancat pana sa fie femei cu adevarat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

"ar putea fi atat de matura". Atat de matura ca cine, drimmi? Ca un barbat de 30 de ani? Varsta lui nu-i confera automat si maturitate, se poate comporta tot ca un adolescent de 16 ani.
Da, de acord cu tine, majoritatea nu au habar pe ce lume traiesc la 18-20 de ani.Dar pot fi si exceptii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

In comparatie cu una de 25-26-27 de ani, dar si pentru unul de 30 de ani, diferenta de mentalitate e evidenta. Sunt exceptii cand la 30 de ani nu esti matur, avem si aici pe site unele exemple,, dar ai alte responsabilitati la 30 fata de cele de la 20.

Ce pretentii poti avea de la una de 18-20 de ani cand abia a terminat un liceu daca l-a terminat si p-ala, au acolo o perioada de formare, gen dupa 20 de ani cand te maturizezi super mult, de acolo incepi sa capeti experienta de viata care va fi constanta pana mori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa functioneaza in mod normal.Te poti maturiza si inainte de 20 de ani, depinde de experienta ta de pana atunci.
Gandeste-te la o adolescent dintr-o familie saraca, care are grija de fratii ei si e ca o mama pentru ei.Aia se maturizeaza mai repede decat ar trebui, invata mult mai repede ce inseamna responsabilitatea.E doar un exemplu, nu trebuie sa fie neaparat cazuri triste.O educatie corespunzatoare primita in familie poate contribui si ea la maturizarea mai rapida.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

'Gandeste-te la o adolescent dintr-o familie saraca, care are grija de fratii ei si e ca o mama pentru ei.Aia se maturizeaza mai repede decat ar trebui, invata mult mai repede ce inseamna responsabilitatea' Pe asta o putem trece la exceptii, contribuie si situatia din familie cu experienta de viata, normal.

Ca sa capeti experienta trebuie sa treci prin viata, prin anumite greutati, nereusite, chiar se poate invata din greseli, dar tot raman la parerea ca o fata la 18-20 de ani inca nu are suficienta experienta, incepe usor-usor sa se formeze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da,trebuie sa treci prin anumite greutati, care de obicei vin dupa varsta de 18-20 de ani.Dar pot veni si inainte.
Ramai la ce parere vrei, nu incercam sa te conving de altceva.

| Paulyka36 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce gândire de '****'

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulyka36):

Fetito, eu am o gandire normala. Tu in schimb nu gandesti deloc. Justifica-mi daca poti, de unde pana unde ti-ai permis tu sa comentezi?
Mai bine zi mersi ca iti raman tie mai multi pensionari, ca eu nu ii vreau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu e pacat sa ai 20 de ani si sa te incurci cu unul de 30? Nu mai bine iei unul tanar? Ce atata maturitate si alte din astea? Toti ne maturizam pana la urma oricum.
Mie mi se pare mult mai frumos sa aiba amandoi aceeasi varsta, sa creasca impreuna, sa fie egali, sa fie tineri amandoi.
Ce farmec mai are unu la +30 de ani? (in afara de sfanta masina) Si-a trait deja tineretea - cu altele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu e pacat.Imi plac tipii mai mari ca mine.30 ar fi varsta maxima pe care as accepta-o(eu am 20).
Nu ma atrage ideea de a "creste impreuna". Personalitatea mea e formata deja, ma indoiesc ca o sa sufere schimbari majore in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-5, +10...așa ca fapt divers, dar să fie și el major. Cu 2-3 ani mai mare mi se pare ideal. happy

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Pana in 20 de ani maxim, eu am 17 ani diferenta de varsta intre mine si sotul meu si suntem impreuna de 7 ani, ne intelegem foarte bine, suntem fericiti, amandoi avem un job ca nu cumva sa se inteleaga ca am fost pe interes asa cum gandesc unii cand aud de o diferenta mai mare de varsta.

| Valentina8 a răspuns:

Eu am in 2-3luni 18. Pana sa fiu cu iubitul meu nu cred ca as fi acceptat o diferenta mai mare de 4ani. Insa e mai mare cu 6 ani. La inceput mi se parea "asa" ciudat. Si acum dupa un an cateodata ma mai simt prost dar nu pentru mine ci pentru el pentru ca el a terminat scoala de mult, e la munca. Eu inca am de terminat liceul + o universitate. Deci ma simt cam prost ca trebuie sa astepte. Insa asta pentru el nu o problema + avand in vedere ca e un baiat ok din toate punctele de vedere, stie bine ce e respectul, onoarea, grija, devotamentul, stie sa iubeasca pentru ca totusi are 24de ani nu mai e unul de varsta mea care se gandeste doar la distractii, masini, club-uri etc.
E matur, distractiv si stiu ca de asta am nevoie in viata mea. Am nevoie de ceva stabil iar el imi poate oferii toata siguranta. Deci refuz sa cred ca varsta e o problema atata timp cat fata nu are 14-15ani iar baiatul 27. laughing
Stiu si ca in timp diferenta nu se va mai vedea asa.
Bunicii mei au o diferenta de 11 ani dar nu se vede pentru ca anii au trecut laughing
Dar. cu siguranta din perspectiva a mai multor fete vei gasi pareri si pareri diverse.

Răspuns utilizator avertizat
| ceafostodata a răspuns:

Nu doresc diferența de vârstă mare, as putea spune ca cea mai mare diferență pe care as accepta-o ar fi de 10 ani,

| servusss a răspuns:

Intre mine si actualul e o diferenta nesemnificativa de 5 luni. Practic cam aceeasi varsta.
Nu am vreo varsta setata in minte, dar nu mi-ar placea de cineva cu o diferenta prea mare de varsta din punctul meu de vedere (ex 5-6). Iar mai mic nici nu se pune problema.