| batmanishere a întrebat:

Intrebarea clasica : imi place de o fata dar cum sa ii zic ..bla bla.
Totul a inceput acum un an cand am trecut in clasa a 10a.
S-a mutat o fata la noi in clasa si era putin timida.
am inceput sa vorbesc cu ea sa se simta in largul ei.
Nu aveam nici o intentie cu ea la vremea respectiva.
Dupa cateva luni am inceput sa vb pe fb dar destul de rar si chestii de scoala,
tot asa pana la vacanta de vara.
De atunci am vorbit zilnic cate 4-5 ore despre absolut orice.
Cand a inceput iar scoala ne cunosteam foarte bine si am devenit foarte buni prieteni(friendzone).
Dupa 5 sapt am inceput sa o plac siii cred ca si ea.dar numai cred laughing.
A inceput sa vina la mine in fiecare pauza sa vorbim, sa mergem la magazin etc.
Nu ajungeam bine acasa si imi trimitea poze cu ea cu pupic si ma intreba ce fac.
Cand termina conversatia punea :* vreo 2 randuri.
De revelion(2014) un prieten ii tot trimitea mesaje de pe telef lui spunandu-i ca eu o plac si tot felul de chestii si ea zicea ca suntem colegi si nu prea crede ca am zis eu asta.
Daca i-as spune ca o plac? Nu is chiar asa timid cu ea,numai daca ea zice nu, nu o sa mai fie la fel, o sa fie un pic awkward si nu a-s vrea sa o pierd ca si prietena ca ma inteleg super bine cu ea si e foarte de treaba.
Imi cer scuze pentru cei care au citit si l-i s-a parut lung. Accept orice sfat. Multumesc happy

PS : De 3 saptamani cand nu vorbesc cu ea ..tot la ea ma gandesc. Stiu. Sunt indragostit de ea.
PS2 : Nimeni nu intelege fetele.

3 răspunsuri:
| resemnat a răspuns:

Stai linistit, cu totii trecem cel putin odata prin faza asta! Din cele spuse de tine am inteles ca nu esti timid, deci ar trebui sa fie mai usor pentru tine si sa actionezi! Invit.o la un suc si spune.i tot ce simti, vezi cum reactioneaza la ce.i spui tu, nu ai nimic de pierdut daca incerci! Doar asa iti vei da seama daca tipa te place sau nu!

Daca nu reactioneaza conform asteptarilor tale, inseamna ca nu este pentru tine si trebuie sa mergi mai departe!

Numai bine!

| Deyutza1039 a răspuns:

Haide mai...sigur te place! Zi-i ca o placi, si daca ea spune ca nu te place, spune-i ca a fost o gluma si ca nu vrei sa strici prietenia dintre voi etc...chatterbox
Bafta! :*

| Yay000 a răspuns:

Spune-i că o placi, te va refuza te va refuza.Trateaz-o la fel şi totul va fi bine :3.