| debbietype a întrebat:

Intrebarea e mai mult pentru baieti big grin dar si pentru fete! Este normal ca o fata de 16 ani sa fie virgina, si sa nu vrea sa is inceapa viata sexuala? Vi se pare normal sau nu?
Sud de obicei foarte deschisa si prietenoasa dar cand vine vorba de sex, pur si simplu ma sperii.
Ce sfaturi imi putesi da?
Multumesc anticipat :o

Răspuns Câştigător
| Weezymihai a răspuns:

Mai exista fete de 16 ani virgine? Asta-i lucru mare. Sunt foarte rare, dar sunt si cele care cand iubesc, iubesc cu adevarat si sunt baieti care ar da orice sa aiba asa o fata langa ei, sa aiba grija de ea si s-o iubeasca. Ar trebui sa fi mandra de tine, esti o raritate si sper sa te gaseasca cineva care sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu si nu pentru ceea ce ai intre picioare iar atunci cand vei fi pregatita, s-o faci cu un baiat care sa te merite si care sa-ti fie alaturi si sa te faca fericita. Mult noroc iti doresc >big grin

12 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E ceva normal. nu esti pregatita. si prietena mea are tot 16 si nici nu se pune problema sa-si piarda virginitatea de pe acum happy... dar de ce intrebi baietii? laughing

| debbietype explică (pentru Th3AbSinTh3):

Pentru ca vroiam sa vad daca vi se pare un lucru ciudat daca o fata de 16 mai e virgina big grinD

| BonneLess a răspuns:

Nu este chiar rau ca la varsta ta sa iti incepi viata sexuala. Dar la varsta ta daca iti gasesti 'baiatul potrivit' se poate plictisi dupa un timp de tine si sa nu fii disperata ca altele ca ti-ai inceput viata sexuala cu el si nu te-a iubit si te-a parasit si ca si-a batut joc de tine. Este o vorba 'decat sa iti para rau de ce nu ai facut, mai bine sa iti para rau ca ti-ai facut ce ti-ai propus' chiar daca a fost un esec.

| anniebox16 a răspuns:

Da mi se pare foarte normal si, cum a spus si Baloo, corpul nu este pregatit, si nici psihicul. Cel mai bine este sa o faci mai tarziu, cand esti pregatita, si alaturi de o persoana pe care o iubesti si care te iubeste.:*

| RB26DETT a răspuns:

Bravo, cum a spus si Baloo abia pe la 21 de ani ar trebui ca fiecare fata sa isi inceapa viata sexuala, urasc sa vad intrebari la categoria asta ca si cum :am 14 ani si am avut contact sexual si cred ca nu stiu ce am ramas insarcinata sau 15 16 ani, urasc sa aud de chestii de astea pe la categoria asta, in ultimul timp 85% din fete isi incep viata sexuala intre 14-18 ani, chiar asa? usuratice si c*r*e=cele care isi incep viata sexuala de la o varsta asa frageda mai dar au o viata intreaga dupa aceea la dispozitie chiar nu au rabdare? mai ales ca sunt si la scoalalaughing sa fie o fata insarcinata sa se duca la scoala laughing in locul ei mi-ar fi rusine laughing

| Azµre a răspuns:

Pune mâna pe carte lasă sexul de la vârsta asta! Numai veni cu întrebări stupuide și penibile pe site. Dacă citeai aflai singură că încă nu ești complet dezvoltată. Pe deasupra în loc să faceți ceva util acestui pămant vă gândiți numai la sex.
Sexul după liceu!

| debbietype explică (pentru Azµre):

Nu iti fa tu griji, sunt la al 3-a cel mai bun liceu din Romania, deci nu se pune problema de invat happy
nu cred ca trebuia sa ataci in felul asta, dar mersi de parere happy

| TheDifference a răspuns:

Cum dracu sa nu fie normal laughing numai ca nu e prea intalnit faptul asta

| hellgirlmonster a răspuns:

Am aceeasi problema. Nu trebuie sa te grabesti, daca vei intalni persoana potrivita, nu o sa iti mai fie teama. E un fel de avantaj in timiditatea asta, ca poti sa-ti dai seama "cine e alesul". Si da, e normal, depinde de la fata la fata, unele sunt pregatite mai repede, altele mai tarziu.

| Anonnymous a răspuns:

Orice fata isi incepe viata sexuala atunci cand se simte pregatita pentru asta. Sunt fete de 20 de ani care nu doresc sa-si inceapa viata sexuala, cum sunt fete de 15-16 ani care isi incep viata sexuala. Consider ca daca ar trebui sa mai astepti un an, dar se poate ca pana saptamana viitoare sa iti doresti sa faci sex sau peste 5 ani sa fii inca virgina. Totul depinde de tine si de hormonii tai si de felul in care rationezi/gandesti "problema".

| mitulica01 a răspuns:

Este normal.fiecare isi are dorintele sale.deci la 16 ani sa fii virgina e ok.decit sai ai 12 si sa-ti pierzi virginitatea.
o sa vina si timpul cind o sa vreai si tu.credca va fi atunci cind vei gasi baiatul potrivit.

| NoBodyCare a răspuns:

Viata sexuala se incepe in momentul cand ambii parteneri sunt pregatiti cua devarat si au incredere unul in altul. Cei drept, e normal si foarte ok ca o fata de 16 ani sa fie inca virgina.