| saresipiper a întrebat:

Iubitul meu citeste mult si acum e fascinat de o carte unde scrie in detaliu despre cum o tipa are sanii ca 2 pepeni si chestii porcoase de genul, ma simt oarecum complexata fiindca exact la capitolul asta stau f prost si el parca inadins lauda acea carte pe la toata lumea, oarecum accentuandu-mi acest complex..stiu ca eu nu as face la fel, daca as sti ca o are mică, nu as putea sa vorbesc cu entuziasm si de față cu el si alti colegi despre o carte unde se pune accentul pe un personaj super dotat care atrage gagici si invarte lumea pe degete, tocmai din teama de a nu-mi deranja iubitul.
Voi ce credeti despre aceasta situatie?

Intrebare repostata

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Se pare că atât îl duce pe el mintea. Dacă nu te poți abține să fii deranjată de prostia lui, spune-i. Dacă tot nu pricepe, or mai fi și alții care te apreciază așa cum ești (oricum, sânii mici sunt cei mai mișto, da' asta e deja altă poveste). Poate și mai... dotați. Intelectual, vreau să spun.winking

24 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sanii mici sunt si mai sensibili, totul e sa stie sa faca preludiul ca lumea!
E cel putin nesimtit tot facand comparatii, fara sa isi dea seama ca te raneste.
Ne plac sanii maricei, nu cat pepenii.
Poate e putin obsedat.
Fii atenta cu el.

| saresipiper explică (pentru PsihoSex):

Isi da seama, am realizat ca o face inadins. In fine, il las cu visele lui.o sa raman cu omul care vede ceva frumos in mine, nu care ma face sa ma simt rau pentru cum m-a lasat Dumnezeu...

| elninoema a răspuns:

E copil. nu e matur. asa fac baietii pentru a iesi in evidenta

| saresipiper explică (pentru elninoema):

Dar nu iese decat prin dezgust fiindca spune asta doar in fata altor tipe care sunt oripilate, iar mie imi creeaza frustrari...
Baietii intotdeauna stiu sa fie agresivi psihic si verbal inca de mici invata sa se lege de defectele fetelor si asta nu e ok, cumva simt superioritate cand vad ca fata aia pune la suflet mizeriile respective, chiar si ăia naspa devin puternici vazand ca provoaca forma asta de rau "nevinovat" si scapa nepedepsiti

| mihai69 a răspuns:

Ar însemna să te simți complexată mai tot timpul, și crede-mă, el nu e absolut deloc de vină, ci doar tu pentru că nu ignori chestiile astea. Ar trebui să nu mai meargă la filme, prin muzee sau mai știu eu pe unde ar putea vedea femei cu țâțe mari?!? Nu e cam absurd?
Mă tem că ți-a „prins" punctul slab și nu evită nicio ocazie să facă mișto de tine pe tema asta, iar tu nu faci decât să-i dai apă la moară.

| saresipiper explică (pentru mihai69):

Mi-a prins punctul slab, dar are si el asta, se afla mai jos...intelegi ce zic? Ei bine...eu nu il umilesc facand aluzii la asta, desi si eu vad zilnic tipi misto, si mai toti baietii se lauda cu chestia aia de jos, el nu are cu ce se lauda si nu bat moneda pe tema asta tocmai ca sa nu se simta frustrat. In schimb el nu termina cu chestia aia, cumva mi se pare ca astfel incearca sa imi distraga atentia de la defectele lui, scotand in față faptul ca eu n-am tate mari.
Din moment ce nici tu nu esti perfect, cum poti sa faci misto de defectele altora?

| mihai69 a răspuns (pentru saresipiper):

Se pare că atât îl duce pe el mintea. Dacă nu te poți abține să fii deranjată de prostia lui, spune-i. Dacă tot nu pricepe, or mai fi și alții care te apreciază așa cum ești (oricum, sânii mici sunt cei mai mișto, da' asta e deja altă poveste). Poate și mai... dotați. Intelectual, vreau să spun.winking

| minrest a răspuns:

Faptul ca un personaj de roman are sanii mari nu ar trebui sa te deranjeze, literatura se consuma cu totul altfel decat realitatea; efectiv nu avea cum sa isi dea seama ca te-ar deranja, pentru ca e cititor patimas si CREDE EL ca toata lumea stie macar la nivel elementar cum se consuma o carte. Deasemenea, vreau sa mentionez ca nu ''stai prost la capitolul asta''; nu esti un automobil care are putere mare, dar in schimb viteza e mica, asa esti tu, esti un tot unitar. Daca nu ii placeai nu statea cu tinea! Lua una cu sanii mari.

| saresipiper explică (pentru minrest):

Nu se rezuma doar la carti, si daca vede un videoclip cu o tipa dotata spune "aii, ce sani!" Stiind ca eu n-am. Tu cum te-ai simti in locul meu? Flatata?

| minrest a răspuns (pentru saresipiper):

Arata lipsa de tact, cel putin. Poate considera ca e doar o tachinare? Oricum, nu stiu de ce citeste atat, daca nu se poate pune in situatia unei femei. Daca stii ca esti intr-o relatie toxica, pune-i capat; mai bine singura decat prost insotita.

| saresipiper explică (pentru minrest):

Am crezut la inceput ca doar mie mi se pare asa, dar se pare ca la orice chestie de genul nu se poate abtine si ma face sa ma simt complexata ca n-am..desi are bani, decat sa isi bara joc mai bine ma ajuta sa imi pun implanturi daca asta inseamna sa fii femeie si ii plac cele dotate. In fine...o sa vad cat mai rezist.

| Emma30555 a răspuns:

Poate ca vrea sa te complexele un pic, bărbații nesiguri pe ei asa fac. Tu trebuie sa fii mandra de tine, și ca idee niște sunt medii sunt mult mai frumoși decât niște sâni ca pepenii, Manechinele și vedetele de succes, actrițele, nu au sanii mari, decât pitipoancele pun accent pe asta...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Esti tu fraiera ca pui botul la ce spune el despre un personaj dintr-o carte. Hai ma lasi, pana nu te lasa pentru una cu sanii mari, mai dotata si mai frumoasa decat tine nu vad de ce ar fi asa de mare tragedie in a te simti complexata si frustrata.
Din moment ce e inca cu tine inseamna ca sentimentele fata de tine nu s-au schimbat. El o arde aiurea cu cartea pe care a citit-o ca sa vada cum te simti, sa vada cum reactionezi.

Eu sunt genul sincer si direct adica pur si simplu stau si ma uit la fata care e in fața mea o analizez din cap pana in picioare si in mintea mea spun "hmmm, nu-i rau arata bine cred ca ar merge..." pe urma discut cu gagica sa vad ce are in cap si in final ii dau raspunsul DA s-au NU.
Din moment ce nu imi place fata nu are rost sa ma bag intr-o relatie asa degeaba mai bine spun NU ca sa nu mai deranjez omul degeaba.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu acum esti prostuta si naiva de pui botul la toate mizeriile, eu stiu ce vrei ca in ochii iubitului tau sa fi numai tu si numai tu ca sa nu te lase pentru alta s-au mai stiu eu ce. Ai mera grija ce faci, fete sunt o gramada doritoare de compania unui baiat daca el gaseste una asa cum viseaza s-au ii cade una cu tronc te lasa imediat si se duce la ea, sunt o gramada de cazuri in ziua de azi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Elena puisor nu e nevoie sa te simti complexata s-au rau pentru ce face prietenul tau astea sunt jocuri copilaresti. El daca te placea pe tine cu adevarat te lauda pe tine nu cartea s-au personajul acela. E adevarat ca noi baietii suntem mai prosti dar nu trebuie sa te superi, eu stiu ca cuvintele si faptele dor dar asta e.
Daca el nu te place asa cum esti "asta nu are nici cur nici tate mari, nu are nimic feminin si frumos" nu mai are rost sa stai cu el cautati altul care sa te placa asa cum esti pentru ceea ce esti tu. Inteleg ca ambalajul conteaza dar asta e.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fata eu muncesc si nu ma ajuta nimeni daca vrei si simti nevoia sa ai pe cineva care e cu capul pe umeri poti sa ma contactezi sunt doar al tau. Te rog scriemi, nume de cod Romeoo fantasticul 0737625219 sunama si sunt doar al tau.

| Crackman a răspuns:

Sincer sa fiu nu trebuie sa te complexe i.
Dacă nu te place asa cum ești... Ii spui în primul rand ca te deranjează asta.
Ca o regula în relația mea se spune tot, eu nu știu ca te deranjează sau tu nu știi dacă ma deranjezi pana nu vorbești despre aia.

| saresipiper explică (pentru Crackman):

Cred ca nici nu ii place, dar nici nu vrra sa recunoasca. Genul ala de relatie toxica in care nu il vrei pe cel de langa tine dar il tii ca sa-l chinui.

| Ely1234567 a răspuns:

Încearcă și vorbește cu el despre asta poate o sa își schimbe comportamentul tu ești frumoasa în felul tău?

| saresipiper explică (pentru Ely1234567):

Numai fetele frumoase merita iubire/respect?
Banuiesc ca i-a placut ceva la mine din moment ce tremura la inceput cand ma vedea...pacat ca in ziua de azi putini mai stiu sa pastreze o relatie dupa ce te-au "avut" si se poarta oribil doar ca fata sa plece.

| Ely1234567 a răspuns (pentru saresipiper):

Eu sunt sigura ca tu ești foarte frumoasa și nu cred ca meriți sa se poarte urat cu tine. Dacă el se poartă oribil doar ca să pleci înseamnă că nu te merita

| Ely1234567 a răspuns (pentru saresipiper):

Tu meriți ceva mai bun

| saresipiper explică (pentru Ely1234567):

Multumesc frumoshappy am investit într-adevăr mult in relatia asta. Asta este...

| Ely1234567 a răspuns (pentru saresipiper):

Nu ai pentru ce sa îmi mulțumești? nu merita ca tot tu sa fi cea care suferă