| SeverA a întrebat:

Iubitul meu vrea sa ne sarutam..eu nu am avut primul sarut deci nu stiu cum sa incep.El a avut "first kiss" deci e obisnuit. Nu stiu, ideea ca de vom saruta parca ma sperie putin. Poate pentru ca e prima data. Nu stiu ce sa zic! Mai ales in ultimul timp fluturasii nu-mi dau pace deloc! Incerc sa ma mint ca voi fi puternica si ca voi reusi! Dar cand incep sa gandesc asa deja cate o idee de aia jenanta nu ma lasa in pace : Oare ii va placea? Cum se va simtii in timpul sarutului? Ne vom despartii daca nu-i va placea?

Nu pot deloc sa pun STOP in fata acestor idei!
Am mai multe intrebari : 1) Imi puteti explica (sa zic asa ) pasii spre un sarut "minunat", care sa nu dea gres? 2) E adevarat ca sarutul este primul pas spre pierderea virginitatii?
Multumesc!

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exerseaza pe dosul palmei, si consoleaza-et cu adevarul logic, ca nimeni nu se naste invatat, si fara "prima data" nu se poate nimic! Cel mai important este sa nu-ti miroase gura neplacut - sau lui!, caci asa, s-r putea sa fi socata! Ai fi ideal sa ai la tine si sa-i oferi inainte ori guma, ori bomboane de menta, sau o bucatica de cioco cu menta! Ar fi pacat sa risti sa ramai cu o amintire neplacuta de prima data! Ei nu prea se gandesc la asta! Curaj si succes!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da, vezi sa nu ramai insarcinata de la vreun sarut.

| Dianaㄨ a răspuns:

1) Totul va veni de la sine, o sa vezi. Spune-i ca nu te-ai mai sarutat niciodata si va intelege.Si, oricum, un mic secret : oricine stie sa sarute.
2) Nu e primul pas spre pierderea virginitatii. Te poti saruta si 10 ani de acum incolo fara sa faci alte lucruri mai "picante". Asta tine de dorinta ta.

| google334 a răspuns:

Iti zic ca atunci cand te vei saruta pur si simplu o sa vina de la sine nu e nevoie ca sa zic de pasii ai sa simti inauntru cum trebuie si la a 2-a intrebare ca si Anonim poti sa te saruti cat vrei tu doar daca vrei iti pierzi virginitatea