| blackheart26 a întrebat:

Bună TPU! La o lună de la despărțire, fosta mea are o altă relație, eu încă o mai iubesc si mă bucur pentru ea dacă este fericită, noi încă mai vorbim prin mesaje, i-am zis că mă bucur pentru noua relație, ea mi-a zis "Mmm…mersi." Am o presimțire că s-a băgat în această relatie doar ca să fie tip pansament, vorbesc mult unul cu celalalt si îi zice că îl iubește dar o simt nefericită, de vrut inapoi nu mă vrea pentru ca mi-a zis ca la fosta relație nu se mai întoarce, eu i-am zis că doresc să îmi fac o relație si nu i-a picat tocmai bine. Ce credeți?

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce cred eu? Daca inca o mai iubesc pe fosta, inseamna ca ea s-a despartit de mine, nu eu de ea. Daca isi face o alta relatie, cu siguranta nu ma bucur pentru ea daca e fericita, asta se intampla doar in filme. In realitate, o urasc pentru ca e fericita alaturi de altul, in loc sa fie cu mine. Din mandrie, de ciuda, de nervi, nu doar ca nu as mai vorbi cu ea prin mesaje, dar as rupe orice contact cu ea, definitiv. Nu-mi doresc sa fiu catelusul nimanui, cersind iubirea si atentia stapanei. Oricat de mult as iubi-o, nu as mai accepta-o niciodata inapoi, nici daca m-ar implora... ceea ce oricum e foarte putin probabil sa se intample, pentru ca daca mi-a dat papucii, e greu de crezut ca va dori sa fie din nou cu mine.winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că dacă nu i-a picat tocmai bine e treaba ei, dacă a vrut pansament în locul tău tot treaba ei, dacă e nefericită acum, ea a ales. Iar dacă îți vezi de treaba ta, nu îi mai dai mesaje.

| Crackman a răspuns:

Cauta altceva
Reflecta asupra ta wi în cele din urma găsește mai bine

| isemilia a răspuns:

Cred ca inca simte ceva pentru tine dar ii e frica sa mai incerce inca o data. Da-i timp, insa nu iti face prea mari sperante. Incearca sa ii ramai prieten cat timp acest lucru nu le afecteaza relatia. Din reactia ei si eu tind sa cred ca a facut-o ca sa te uite mai usor. Daca iti mai doresti in viitor ceva cu ea poti sa ii ramai aproape, insa nu exagera. Daca nu, atunci nu o mai cauta.

Răspuns utilizator avertizat