| Baby a întrebat:

long time no talk laughing :*
Deci am si eu o curiozitate.adica mai bine zis vreau un sfat happy
Am fost cu un tip acum vreo 3 ani, era ca o joaca de copii, dar a fost primul meu iubit si cred ca si eu am fost prima a luilaughing
chestia e ca acum ne tot vedem si asa pentru ca sta in zona cu sora mea si este la liceul la care o sa ma duc si eu de la anul, el este a 9a acum. Na chestia e ca am mai fost impreuna cam prin decembrie si atunci el a insistat foarte mult, dar eu ii cunosc stilul, e cam curvar (stiu ca suna urat dar cuvantu asta spune multe) si ii cam place sa fie asa cu toate. Si normal ca prima data l-am refuzat pana cel mai bun prieten al meu care se intelege bine cu el pentru ca el e a 8a la liceul la care vreau sa ma duc si eu, m-a convins sa ii dau o sansa. Si asa am facut. totul bine si frumos cam 2 saptamana, timp in care a vorbit el si cu sora mea vitrega si i-a spus ceva de genu : eu si cu ea sigur facem 2 ani.
Va dati seama ca m-a speriat gandul, dar chiar tineam la el si na am zis ca poate. cred ca nu l-am uitat pentru ca a fost prima mea "dragoste" daca se poate spune asa. Si dupa ne-am despartit pentru ca el a devenit foarte rece. Eu m-am despartit de el, si ca sa se scoata a zis ca si el vroia asta oricum. Na in fine, lunile au trecut, noi nu ne-am mai vazut. Pana acum o saptamana sau doua cand am fost la liceul lui ca sa-l vizitez pe cel mai bun prieten al meu si l-am vazut si pe el. Cand m-a vazut a fost foarte indiferent si abia a vorbit cu mine. Cand am vrut sa plec l-am intrebat ce are cu mine si a zis ca ce sa aiba, nimic. si dupa m-am suparat ca a mai chemat-o pe o fata langa el, ma rog neimportant, si am plecat fara sa mai zic nimic. Un prieten l-a intrebat ca ce are cu mine si a zis : lasa-ma in pace cu aia, ca e topita dupa mine de nu stiu cati ani si nu ma intereseaza de ea.
Na bine, eu cred ca a zis asta din cauza faptului ca eu m-am desp de el si orgoliul lui e enorm. El e foarte cunoscut la el in scoala si toate vor sa fie cu el cu toate ca is constiente ca nu se poate avea o relatie cu el.
Si acum cateva zile m-a sunat cel mai bun prieten al meu, era la scoala si mi l-a dat pe el la telefon. si na eu m-am cam suparat pentru ca nu aveam nimic de vorbit cu el si asa, si i-am spus verde in fata sa nu se mai simta atat de important ca nici daca ar fi ultimul om de pe lume nu m-as mai uita la el. Acum intrebarea mea e de ce naiba tot continua? adica probabil ca el l-a pus pe prietenul meu sa ma sune si asa. si oricum de la anul stiu ca o sa inceapa iar cu figurile cum face el, pentru ca o sa fiu in liceu cu el si sunt sigura ca lucrurile nu o sa ramana asa. Am mintit cand i-am spus ca nu-mi mai place de el dar am facut bine pentru ca nu vreau sa fiu cu el, nu vreau sa aiba impresia ca sunt disperata sau ceva de genu pentru ca NU sunt. Normal ca tin la el, adica nu normal, dar nu stiu, el e singurul dintre toti care mi-a ramas in inima... Sa vedem ce o sa fie la anul... Oricum pana atunci m-am gandit sa pastrez distanta si sa fiu cat mai indiferenta pentru ca stiu ca doare. Sper ca si el mai simte o farama de iubire sau macar simpatie pentru mine. cu toate ca o relatie cu el e imposibila pentru ca se da la toate, deci nu vreau sa ma bag in asa ceva si dupa sa sufar. Voi ce ziceti sa fac?

2 răspunsuri:
| fgirl19 a răspuns:

Putin complicathee hee dar eu cred ca trebuie sa intri in pielea lui ca sa spun asa big grin adica sa te apropii de el, poate el chiar vrea ceva serios happy si tu ai frica asta in minte care nu te lasa sa fi fericita cu el tongue poate pare el indiferent si "curvar" cum ai spus tu dar in interiorul lui el poate fi un super baiat tongue trebuie sa il cunosti mai binehappy Si daca tu simti ceva pentru el ar trebui sa fiti impreuna pentru ca sigur o sa fii fericita si asta conteaza sa fi fericita in prezent sa stii sa profiti de fieare clipa tongue Sper sa iei cele mai bune decizii pentru tine :*

| narcii10 a răspuns:

thinking nu stiu exact ce sa zic. dar eu cred ca il cunost ft bine si stii cum e. si ar putea sa te ranaeasca cu modul sau de a fi... deci. incearca o alta relatie sa vezi. cu cineva care iti place mult(in afr de el) si o sa vezi atunci o mare diferenta si o sa ajungi sa il uiti incet incet din cauza ca el se purta asa:p happy