| UnCopilMicuts a întrebat:

Luna trecuta am avut contact sexual pe data de 3 neprotejat dar cu grija, iar menstruatia em avut-o pe data de 10. Luna asta trebuia sa imi vina pana azi. Am mai avut intarzieri din astea. Dupa ce am fost la un control am luat medicamente dupa mi-a venit normal. Acum vad ca iar intarzie. Zilele astea am avut dureri de burta usoare simptome premenstruale ba chiar si foarte multe cosuri. Maine o sa fac un test. E bine sa intarzie ca tot imi fac griji? sad nu inteleg de ce tot intarzie mereu. Acum cateva luni mi-a intarziat iar vreo 2 sau 3 zile si cand sa ma duc iar la doctor mi-a venit. Help me! Dau fundita

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

De principiu, pana in 7 zile NU este intarziere. Este normal.
Daca zici ca te-ai protejat si daca spui ca esti obisnuita sa nu iti vina ceas, nu vad de ce te ingrijorezi.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Păi tu îți faci griji pentru 2-3 zile? Să-ți faci griji când nu vine cu săptămânile.

| Ade_Adelina_1995_DHoZ a răspuns:

Depinde si cati ani ai ca pana la 18 ani e normal sa intarzie. Si mie mi s-a intamplat ca o luna sa imi vina si una nu dar eu nu am avut contact sexual. Si a vorbit mami cu medicul si e normal pana la 18 ani sa se intample sa intarzie chiar si aproape jumatate de an.