| anoonym a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit menstruația pe 23 si mi-a întârziat. La începutul lunii mi-a curs foarte putin sange pe chiloti iar acum cand trebuia sa imi vina nu a mai venit. Am început viața sexuală. Ce fac acum?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul lucru indicat de a fi facut intro astfel de situatie este efectuarea unui test de sarcina. Cel mai precis test de sarcina este cel pe baza analizei desange prin care se determina hormonul de sarcina hCG in sange, printr-o analiza efectuata intr-un laborator de analize medicale, acesta fiind singurul care intotdeauna indica fara gres cu o precizie de peste 98% daca este prezenta sau nu sarcina.