| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit si simt nevoia sa vorbesc cu cineva.
O iubesc pe acea fata dar ea si-a facut prieten. Eu m-am inteles foarte bine cu ea am vorbit des imi spunea aproape orice, cand era suparata cand era vesela. Ieseam pe afara ne simteam bine impreuna.Si ea vorbea si cu alti baieti, seara vorbea cu mine la tel pana tarziu si in general ieseam cu ea seara de la 8-9 pana pe la 10-10 jumate dar ea si-a gasit prieten si m-a cam uitat nu mai vorbim asa des nu ne mai spunem anumite lucruri, relatia s-a racit. Azi trebuia sa iesim dar ea a uitat si cand i-am zis o spus scuze. Intr-o seara am rabufnit si i-am zis tot ce aveam pe suflet ca is satul de toate povestile ei si copiilarile eii, ca m-am saturat sa vorbeasca numa cand are ea chef. Si cu ea ma cunosc de 4 anii dar am fost certati 6 luni si am inceput sa vorbim acuma 2 lunii, ea a zis ca nu vrea sa ma auda ca i zic ca o iubesc. I-am zis asta mai demult acum un an jumate. Si cred ca acuma a venit finalu. Am pierdut-o, mi-a furato altu cu barba. Ei i plac baieti cu barba uneori simt cand eram cu ea simteam ca aveam totul.M-am comportat si naspa am incercat uneori sa intrerup sa mai vorbim, dar ea ma tot intreba dice si nu i-am zis ca o iubesc, i-am zis intr-o seara acum cateva zile fix cu o zi inainte sa fie cu acel baiat de 18 anii. Eu am 16 si ea i mai mare ca mine cu cateva luni 3-4 lunii. Oare ce sa fac, inca mai vorbim dar relatia cum am spus s-a racit si ea nu cred ca ma iubeste din cauza ca nu arat asa cum vrea ea. O IUBESC dar n-am ce face ma simt asa de neputincios stiind ca nu pot face nimic sa o castig, in fiecare seara dorm cu gandu la ea nu pot sa vad alta fata in fata ochiilor sad. Ce sa fac? Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| badearazvan a răspuns:

Salut am fost in ceva asemanator ma suna doar cand nu avea cu cine vorbi, eu o sunam ma lua cu din astea "ma suna mama, o prietena te sun inapoi " si inapoi se facea, acum mie mi-a trecut nu mai vorbi cu ea nu mai iesi cu ea, nu te merita crede-ma

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ei in plac baietii cu barba, lasa-ti si tu barba, poate ca asta iti lipseste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu e nevoie sa-ti lasi barba.laughingPosibil sa nu te defineasca daca nu ti-ai lasat-o pana acum.Nu te injosi atat pentru o fata si nu te schimba astfel incat sa fi pe placul ei! Tu trebuie sa accepti ca nu esti baiatul cu care ea trebuie sa fie. Treci mai departe si daca relatia dintre voi tot s-a racit, retrage-te incet, incet.