| GGGGGGGGGGGGGG a întrebat:

Bună TPU, mă adresez cu aceeaşi intrebare care mă frământa mereu,rog seriozitate la maxim, rog sa nu luați asta în derâdere, am nevoie de seriozitate
Am 15 ani,ma masturbez,nu pot sa renunț la asta nicidecum,lina trecută mi-a venit ciclulin luna aceasta m-am masturbat cu câteva zile in urma si dupa aceasta am simtit niste dureri in zona buricului,dava apas burta parca simt ca am ceva si ma doare, ma dor muschii, sânii si din partea de jos imi curge un fel de lichid alb si câteodata acolo si mă doare...
Viața sexuala încă nu mi-am inceput-o.
Spuneți-mi va rog ce poate fi asta?
Poate fi vreo sarcină?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te linistesti fiindca ingrijorarile tale privind orice posibilitate de a exista o sarcina sunt absolut inutile si lipsite de sens. Pentru informarea ta corecta, precisa si exacta, afla ca sarcina NU se poate forma in urma unui sex intretinut : oricand, oricum, sau in orice conditii. Fiecare fata indiferent de varsta avuta, dinainte de a-si incepe viata sexuala reala, ar trebui sa stie, si sa cunoasca in mod foarte exact si precis procesul de formare a sarcinii. De asemenea ar fi fost bine sa tii minte ca sa stii si sa fii informati ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca cele 2 conditii trebuie sa se petreaca in mod obligatoriu in acelasi timp, adica sa se produca simultan si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca TU ca femeie, vei putea ramane insarcinata NUMAI/DOAR daca vei intretine sex real in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, intruna dintre cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei (cand exista deja un OVUL VIABIL in uter). Doar in acest caz si numai in acest moment se poate produce procesul de fecundare a ovulului de catre un spermatozoid, care poate sa provina NUMAI din sperma, NU si din lichidul preejaculator. 2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI/DOAR daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate). In toate celelalte zile care NU fac parte din PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual formarea sarcinii este practice aproape intotdeauna IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculate IN VAGIN din greseala sau intentionat. Multa sanatate!

| GGGGGGGGGGGGGG explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc foarte mult, apreciez acest răspuns, incerc sa nu mă ingrijorez.m-ai incurajat putin..si pentru asta iti multumesc mult

17 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai dupa ce simptome ai ar urma sa iti vina ciclu.
Dar durerile nu sunt asa normale, zic sa te duci la un ginecolog, iti face o echografie si niste analize, nu e mare treaba, plus daca esti virgina iti va face echografie pe burtica, nu baga nimic, deci nu te va durea nimic.
Clar nu ai cum sarcina, daca nu ai avut contact sexual neprotejat.

| GGGGGGGGGGGGGG explică (pentru alina2k18):

Mă gândeam si eu că e perioada ciclului, dar nu eram sigura, mereu inainte de a mi se incepe ciclul ma îngrijorez de acest fapt
Multumesc de răspuns

| alina2k18 a răspuns (pentru GGGGGGGGGGGGGG):

Ia si noteaza de fiecare data cand vine, sau si sunt si diverse aplicatii etc si iti calculeaza automat si ovulatie si tot.

| GGGGGGGGGGGGGG explică (pentru alina2k18):

Pai cum se calculeaza perioada când trebuie sa-ți vina ciclul?
Ma poti ajuta?

| alina2k18 a răspuns (pentru GGGGGGGGGGGGGG):

Pai depinde la cat timp iti vine tie, mie de ex la 31zile, o singura data mi-a venit la 28 zile si m-am dus la doctor direct pentru ca la 28 zile nu e normalu meu ca sa zic asa.
In decembrie pe ce data ti-a venit? Si luna asta pe cat?

| HazelEyes77 a răspuns:

N au legatura simptomele astea cu masturbarea sau cu sarcina-caz absurd de vreme ce nu ti ai inceput viata sexuala. Probabil urmeaza sa ti vina menstruatia si nu cred ca sunt motive de ingrijorare.

| VibeTrix a răspuns:

Cica "viata sexuala inca nu mi-am inceput-o". Frate, ai 15 ani, ce dq

| CreativePenguin123 a răspuns (pentru VibeTrix):

Auzi, fara suparare, dar are 15 ani, inca este minora. Stii macar ce inseamna viata sexuala in sine? E inca un copil, doamne...

| VibeTrix a răspuns (pentru CreativePenguin123):

Pai eu ce am zis?

| Romanul86 a răspuns:

Ca să vă lasați de masturbat trebuie să luptați sa vă abțineți desigur că veți cadea din nou să vă masturbați dar nu renunțați, cu timpul veți reușii sa scăpați. Evitați pornografia, mâncărurile afrodisiace adică cu hrean sau țelină, vă puteți și spovedii la un preot. Toată chestia este că trebuie să luptați sa vă abțineți pentru ca organismul sa se elibereze de aceasta stare.

| doctorandus a răspuns (pentru Romanul86):

Probleme la cap, Gogule? Sau e din cauza fanatismului religios?

| MULLER96 a răspuns:

Prin masturbare nu apare nici o sarcina stai calma

| Lichan1 a răspuns:

1 Nu ai cum sa ramai însărcinată din masturbare și 2 ai iubit

| GGGGGGGGGGGGGG explică (pentru Lichan1):

Nu,iubit n-am

| Lichan1 a răspuns (pentru GGGGGGGGGGGGGG):

Aha îmi accepți prietenia

| ionyspartan a răspuns:

Masturbarea deasa si repetata dauneaza sanatatii tale sexuale. Sigur! Mergi la un ginecolog, cum sa mai scris, face o ecografie simpla pe burtica, asa aflii sigur ce se intampla. Curaj