| Balica_Alexandru_2001 a întrebat:

Buna TPU
Ma cheama Mihai si sunt din Chitila ( buftea ). Am 14 ani. Acum cateva saptamani am intalnit o fata pe nume Lucia. Imi cam place de ea si tot ea a spus ca simte ceva pentru mine. si azi pe la ora 16 am iesit cu ea pe strada si cu inca cativa prieteni. Iar la un moment am vazut o fata roma care se pare ca Lucia o cunostea. Ea nu a bagat-o in seama pentru ca nu are rost. Dupa vreo doua minute Tata a zis sa vin un pic pana in curte, oricum nu am stat mult vreo 5-6 min. Cand ies din nou pe strada am obseravat ca Lucia nu mai era asa ca am mers pana in capatul strazi sa vad daca era acolo si se pare ca era ea si cu ceilalti prieteni acolo. Dar se pare ca erau vreo 15 romi sau daca nu chiar mai multi. Am vrut sa ma intru intre ei dar toti au zis sa plec asa ca am stat deoparte. Dupa ce se terminat chestia asta o fata cu are a avut conflictul a venit spre ea. A prins-o de la spate pe Lucia si atunci a inceput totul in momentul ala am inlemnit nu stiam ce sa fac sa ma uit ca prostul sau sa ma ba bag dar daca ma bagam cred ca as fi primit si eu vreo doua bucati. Cumva a reusit sa scapam si am intrat la mine in curte. Va rog ajutor nu stiu ce sa ii zic Ei deci daca aveti niste sfaturi va rog scrieti-mi. Fundaaaaa!

3 răspunsuri:
| Kira5854 a răspuns:

Daca nu erai un "mamaliga" ca papa lapte e prea mult spus, te bagai chit ca ti-o luai de fata cu ea. Te bagai intre ei, iti luai un pumn in fata, sunai la politie si certificat medicolegal, proces verbal, declaratii etc. O fata, o femeie in devenire, cauta un tip care sa ii ofere protectie, care sa o poata iubi si sa o protejeze. Nu sa se bage mereu. Doar sa o invete cum sa lupte iar unde este peste puterea ei sa se bage cel putin cu o vorba.
Eu mi-am luat bataie de la o tipa de fata cu tipul cu care eram impreuna, apoi l-am salvat pe el de la o bataie si sincer a fost penibil nu doar din punct de vedere al oamenilor, ci pentru ca in loc sa ma simt firava, feminina si pasionala, ma simteam de parca as ingriji un copil si as fi un fel de mascul alpha. laughing

| Camuflaj2017x a răspuns:

Scoate un lant de haur si zi-le ca esti de-al lor sa moara sa faca daca nu ii tai daca nu pleaca de la tine de la poartalaughing si bagi si maneaua lu' dani mocanu cand iesi la ei.

| Savantul2017 a răspuns:

Cred ca iti faci prea multe griji, cred ca a inteles si ea ca nu prea aveai ce face. Discuta cu ea si vezi ce probleme are cu cealalta fata si gasiti impreuna o solutie (poate merge la politie, violenta nu este o solutie in cazul vostru).