| ILoveMyBed a întrebat:

Ma numesc Angelina, am 16 ani si semestrul trecut m-am mutat in alt oras si la alt liceu,acolo am intalnit un baiat mai mare cu un an decat mine pe nume David, la prima vedere el parea un baiat superficial, dupa el a inceput incetul cu incetul sa se dea pe langa mine, iar modul in care imi vorbea si ma privea era total diferit, era bland si grijuliu, pana intr-o zi cand am ramas singuri in curtea scoli si m-a sarutat, a fost cel mai minunat moment pe care l-am trait pana atunci, si acum incep problemele, prietena lui, Lucia, care pana atunci nu ma agreea pentru ca eram noua, ne-a vazut cand ne sarutam, si atunci chiar ca incerca sa imi faca viata imposibila, ma credea responsabila, imi punea piedici, ma ironiza de fiecare data cand putea, si radea cu prieteni ei de mine ( care culmea ironiei, ea era populara) pentru a nu crea probleme si pentru a termina cu toate astea, i-am spus lui David sa ma lase in pace, ceea ce ma durea ingrozitor pentru ca am ajuns sa l iubesc, si totusi el ma cauta in continuare, cauta pretexte sa ma vada, si se folosea de sora lui care era singura fata din toata scoala in care aveam incredere, oricum se folosea de ea sa ma vada, daca vorbeam si stateam cu ea, el venea langa noi cu pretextul ca vrea sa o salute pe sora lui, ea era singura care stia povestea, pentru ca Lucia nu vroia sa afle scoala ce s-a intamplat intre mine si David. Oricum, in ultima zi de scoala, clasa mea a dat o petrecere in clasa, eu nu vroiam sa merg pentru ca din cauza Luciei multi nu ma placeau, si pentru ca eram sigura ca David o sa fie acolo si pur si simplu ma durea sa-l vad impreuna cu Lucia, am mers pana la urma dupa rugamintile sorei lui David, acolo, nu prea aveam chef sa dansez, Adriana ( sora lui David) era ocupata cu iubitul ei si na, eram singura, apoi vine Lucia cu grupul ei la mine si radeau de mine, eu nu ii bagam in seama, ma prefaceam ca eram atenta la cei care dansau, insa, pentru ca nu o bagam in seama, ea s-a enervat si a varsat suc de portocale pe mine, iar eu de nervi, a luat incet o bucata de pizza si i-am aruncat-o in fata, a fost foarte amuzant laughing, inca imi aduc aminte de fata ei, oricum in clipa aia, a incercat sa imi traga o palma,eu asteptam s-o primesc, insa nu am mai primit-o pentru ca David a oprit-o, a prins-o de mana si i-a zis sa ma lase in pace, isi aruncau amandoi priviri urate,, dupa am profitat de momentul cand toata lumea era atenta la ei si am fugit la baie si am inceput sa plang, apoi David a venit si a incercat sa ma consoleze cu lucruri gen "Nu o baga in seama, e geloasa, pentru ca stie ca eu te plac pe tine " si in clipa aia m-a sarutat, oricum, in seara aceea am primit un mesaj de la Lucia in care imi spunea ca David doar se joaca cu mine si altele, el s-a despartit de ea si acum suntem impreuna si suntem foarte fericiti, si totusi eu nu stiu ce sa cred, pentru ca el parea superficial, adica il iubesc, si simt ca si el a iubeste, dar nu stiu ce sa cred, voi cum ati proceda? P.S: Scuzati ca am scris mult dar totul ma macina si as vrea sa stiu si parerile voastre, Multumesc Anticipat.

2 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

Buna! Cand am citit ce ai scris mi s-a parut ca o poveste luata dintr-o carte, unde fata populara si rea il iubeste pe un baiat tot popular, dar apare fata cea cuminte si il cucereste pe baiat, lasand-o pe ea cu ochii in soare. Oricum, sa revenim : Dupa mica mea parere David chiar are sentimente pentru tine. Nu cred ca si-ar fi riscat prietenia cu cei din gasca Luciei si cu Lucia in sine daca nu te-ar fi placut cu adevarat. Poate pare acum baiatul superficial, dar cu timpul vei vedea ca partea aceea e doar o alta bucata din el. Poate Lucia ti-a trimis acel mesaj deoarece e ranita si plina de gelozie ca '' i-ai furat '' iubitul. Ea, desigur, nu poate intelege ca David te place pe tine si nu o mai place Pe ea, ca el s-a desteptat si nu mai umbla cu o ipocrita ca ea. Oricum sper ca relatia ta si cu David sa mearga ca pe roate, iar daca in viitor Lucia iti mai face probleme, propun sa ii marturisesti mai intai lui David, pentru ca sunteti un cuplu si nu ar trebui sa te descurci singura. BAFTA!

| Urpaniel a răspuns:

Râd singur iar.