| PaulYt_Buzdugan_1987 a întrebat:

Buna TPU.Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Imi place de o fata de 1 an mai mica adica eu sunt pe a 8 si ea pe a 7. Avem clasele una langa asta.De cand am vazut-o am simtit ceva pentru ea.Cand o vad imi bate inima.Cand ne vedeam ne zambim reciproc.Azi chiar mi-a facut cu ochiul.As vrea sa o cuceresc etc. Cred ca ma place dar nu am vorbit niciodata.Maine az vrea sa o abordez.Sa ii spun,, Buna, ce faci? Ai vrea sa ies undeva"sau ceva de genul.As vrea sa ma ajutați cum sa o abordez si sa o invit in oras sau sa ne imprietenim sau dupa?(chiar cred ca ma place dar nu stiu cum sa o abordez, stiu lucruri despre ea etc)Dau fuda celui mai bun raspuns.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salut-o si intra in vorba cu ea, asa cum ai gandit, ca-i bine!

| corbulalbrosu a răspuns:

Transmite-i ori verbal sau in scris, ca dupa terminarea orelor ai dori/vrea sa o conduci spre casa fiindca doresti sa discuti cu ea ceva ....foarte important. Succes!

| UnTipObisnuit a răspuns:

Te rog sa nu o iei cu vorbe uzuale "Buna, ce faci?" etc.

Arata-i cine esti. In general daca esti mai energic si-ti place sa vorbesti poti sa o iei simplu:
"Salll. Hei, ce faci? Discutati putin, tare, genial, super bla bla bla... Hei, ma gandeam daca gen nu ai vrea sa mergem la ceva suc sa o prajitura. Mai discutam acolo, ne cunoastem, chestii din astea. Ce zici?"

Daca imi spui maine "Mi-a fost frica sa ma refuze." "Nu era momentul potrivit." te bat laughing.

Mereu e momentul potrivit, doar fii natural, ce se poate intampla asa de rau, mai bine sa te refuze decat sa fii in friendzone si sa stai 3 ani cu sperante "Ma place oare? Hmm...cred ca da, dar decat sa stric prietenia asta mai bine nu."

Succes!

| Mariejane1 a răspuns:

Pai mai intai te imprietenesti cu ea, apoi o sa observi daca te place si mai apoi sa o inviti undeva ..surprinde.o cu gesturi dragute