| Anastasiaismini1234 a întrebat:

Buna TPU

Ma puteti ajuta cu un Raspuns? Va rog sa nu ma luati la misto.

Am un Baiat in clasa il iubesc mult, dar nu stiu daca si el ma iubeste sau doar se joaca cu mine.
De 2 luni s-a racit fata de mine ma ignora complet. Nu stiu cum sa ma comport cu el.
Inainte era atent cu mine! Imi lua apararea, era atent cu mine, in ore se intorcea si imi spunea raspunsul, ma intreba mereu daca am nevoie de ajutor, imi dadea sa copiez. Se uita in spate lung si zambea dragastos, se uita fara motiv si in ore eu stau in spate iar el in fata si mereu se intoarcea la mine. Ma intreba mereu e totul in ordine? imi traducea cuvinte in Romana, ma intreba ce faci?! Nu stie bine Romaneste este alta Nationalitate. S-a mutat cu Familia in Romania el este Jumate Roman.
A stat si in spate o luna de zile si cand primeam ceva de facut se intorcea la mine si facea cu mine impreuna si nu lua ochi de pe mine facea glume prostesti ma facea sa rad sad Bine noi vorbim mai mult engleza.
Dupa aia s-a mutat in fata si se punea langa o fata in fata mea si se uita la aia copea de la ea doar de vreo 5 ori. Cand era gata scoala se grabea sa ma ajunga din urma si se uita doar la mine se impiedica nu lua ochii de pe mine. Cand vorbeam cu el fata in fata ma privea doar in ochi si zambea lung si se balbaia. Daca eram undeva singura ma speria sau ma gadala fugea si radea.
E foarte ciudat in ultima vreme. Eu nu stiam cum sa ma comport credeam ca face misto de mine ca sunt plinuta. Si ma simteam oribil, i-am spus ca il iubesc si stie. Si cand ii scriu pe Facebook sau Whatsapp citeste si nu raspunde. I-am spus ca il iubesc si nu stiu ce sa mai fac sad In pauza ma fixa minute bune se uita zambind la mine. Are un zambet cald. Cand stateam langa el se intoarcea cu corpul catre mine si nu era prea mare distanta doar 5 cm. Sau imita pozitia. Eu vorbesc mult cu un prieten de-al lui si rad mult ma gadala etc
Si el se uita mult la noi ma fixeaza cu privirea zambind ca si cum l-ar deranja. De cate ori ma vede cu el se uita la mine lung. De 2 ori am plecat si nu l-am salutat si s-a uitat dupa mine minute bune a mila ca nu il bag in seama ca si cand nu intelegea ce am.
Dar oare de ce se comporta asa!?
Eu simt ca ma ia la misto sad Ma puteti ajuta cu un raspuns?! Plss

Răspuns Câştigător
| Kathrinex a răspuns:

Am vreo 3 variante:

1. Puțin, puțin te-a plăcut. Poate se așteaptă să preiei și tu inițiativa. Bagă-l în seamă când sunteți unul lângă altul sau chiar întreabă-l ce s-a întâmplat.

2. Poate că voia să fiți doar prieteni și acum de teamă să nu te rănească te ignoră.

3.Analizează-ți comportamentul tău și încearcă să afli unde ai greșit sau ce puteai să faci în momentul respectiv.

2 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Ho, nebuno, ca nu simte nimic pentru tine!

| OMFGConrad a răspuns:

E posibil să te placă, la fel de posibil e să vorbească cu tine pentru că doar tu știi/vorbești în engleză cu el. Dar dacă vorbești engleză precum româna e clară treaba...
P.S.: Propune-i să învățati gramtica limbii române împreună. Te-ar ajuta în ambele planuri.