| Anonim_5837 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sfat? este vorba de iubitul meu.Ne cunoastem cam de 4 ani, dar de acum doi ani tot ne certam si ne impacam. Ultima data am fost despartiti o perioada lunga de timp, desi am ramas amici.Acum suntem iar impreuna de aproape doua luni. Faza e ca el a avut o relatie sexuala in acest timp in care am fost despartiti si probabil ca vrea asta si cu mine.Amandoi avem 16 ani, dar eu inca ma tem sa-mi incep viata sexuala. Il iubesc enorm de mult, dar nu ma simt pregatita.
Daca il voi respinge intelege sau va vrea sa ne despartim? eu vreau o relatie serioasa cu el.Nu vreau sa-l pierd.
Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Atat timp cat nu te simti pregatita nu trebuie sa cedezi.Nu este vorba de un schimb avantajos, iti ofer virginitatea mea, imi oferi iubire vesnica.Nimic nu iti garanteaza acest lucru, si odata pierduta virginitatea nu o mai poti aduce inapoi.Ai doar 16 ani, cine iti garanteaza ca peste trei zile nu vei cunoaste un baiat care sa fie sufletul tau pereche si vei regreta si ca te-ai gandit sa te oferi ofranda in bratele unei pasiuni copilaresti?
Ai o viata in fata, o viata intreaga.Alege bine ca sa-ti mearga bine. Daca prietenul tau conditioneaza cumva dragostea voastra de sex, nu are ce cauta in viata ta, oricat de mult te doare acest lucru.Inseamna ca, pur si simplu, profita de faptul ca il iubesti si manipuleaza intreaga situatie in favoarea lui.Stai langa el,bucura-te de orice lucru bun iti ofera aceasta relatie,dar fii pregatita si de un deznodamant fatal. Orice ne face rau, intotdeauna il scoatem din viata noastra, nu? Multa bafta!

3 răspunsuri:
| SilviaBlur a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine perioada lunga, pentru ca tu ai mentionat ca va cunoasteti de 4 ani, si aveti acum 16 ani amandoi. Eu cred ca poate sunteti un pic imaturi, iar daca tu iti doresti sa iti incepi cu el viata sexuala, inseamna ca el este foarte important pentru tine. Insa, daca si tu ai fi insemnat la fel de mult pentru el, nu si-ar fi inceput viata sexuala cu alta fata.
Desi prima experienta te afecteaza, nu cred ca merita sa suferi pentru cineva care nu stie sa te aprecieze cu adevarat.
Are balta peste! Go for it! Mult succes!

| Fytzy a răspuns:

Daca aveti 16 ani i mai dificil inkark sa i zc ca nu est pregatita daca t intelege sa stii ca te iubeste iar daca nu te intelege mai bine dai papuci ca nu vrea decat sa se culce cu tine asa ca bafta ai grija ce faci da nu fi proasta sa t culci cu el

| Alex_1540 a răspuns:

Spune-i ceea ce ai pe suflet daca nu intelege ii un dobitoc in viata si in dragoste nu se rezuma totul la sex si eu am 16 ani si eu as intelege daca el te iubeste la fel nu ar pune accent pe sex aveti timp dar mai intai ar trebui sa va "cunoasteti mai bine" sa aveti si voi o conversatie intima sa o luati usortongue
funda?big grinbig grin